Lekkoatletyka. Halowe mistrzostwa Europy: Ewa Swoboda ze złotem!

Ewa Swoboda halową mistrzynią Europy na 60 m w Glasgow! Polka uzyskała w finale czas 7.09!

Ewa Swoboda zdobyła złoty medal na halowych mistrzostwach Europy w Glasgow! Polka słabo rozpoczęła finał na 60 m, ale z każdym kolejnym metrem przyśpieszała i na metę wpadła jako pierwsza. To największy sukces w karierze naszej biegaczki.

Złoto Swobody to już czwarty medal dla Polski na tych ME. Wczoraj mistrzostwo wywalczył Michał Haratyk w pchnięciu kulą. Dziś złoty medal zdobył w skoku o tyczce Paweł Wojciechowski, a srebrny Piotr Lisek.