Sport.pl

Lekkoatletyka. Ewa Swoboda ponownie najlepsza!

Ewa Swoboda wygrała bieg na 60 metrów w ramach mityngu World Indoor Tour, rozegrany tym razem w Madrycie. Polka uzyskała fenomenalny czas 7,11s, pokonując ponownie utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers.

Ewa Swoboda wcześniej wygrała mityng w Karlsruhe, następnie była najlepsza w zawodach Orlen Cup i Copernicus Cup, rozgrywanych w Łodzi i Toruniu. Polka, która jest liderką cyklu World Indoor Tour ponownie nie dała szans faworyzowanej Holenderce, tym razem wygrywając bieg na 60m z fenomenalnym czasem 7,11s. Nie dała rywalkom żadnych szans, prowadząc od startu do mety i ustanawiając nowy rekord mityngu w Madrycie.

W całym cyklu World Indoor Tour Swoboda ma już 30 punktów, druga Schippers zebrała dotychczas 14 "oczek". Do końca pozostały jeszcze dwa mityngi, więc Swoboda jest bardzo bliska zwycięstwa w klasyfikacji generalnej. 

W trakcie mityngu w Madrycie wygrała także Sofia Ennaoui, która okazała się najlepsza w biegu na 1500 metrów, a jej rezultat 4:08.31 jest obecnie najlepszym rezultatem w Europie w tym roku, a drugim na świecie. W stolicy Hiszpanii rozegrane zostały również zawody w pchnięciu kulą mężczyzn. 2. miejsce zajął Konrad Bukowiecki (20,66m), 3. był Michał Haratyk (19,98m). Wygrał Niemiec David Storl (21,01m).

Więcej o:
Komentarze (29)
Lekkoatletyka. Ewa Swoboda ponownie najlepsza!
Zaloguj się
 • jakub13579

  Oceniono 21 razy 9

  Swoboda fajnie biega . Na te prymitywne tatuaże jak z kryminału nie mogę patrzyć.
  To wiele mówi o człowieku, który dał sobie coś takiego wydziargać.

 • helwiusz

  Oceniono 13 razy 7

  To mogła być ładna dziewczyna, Ewa. Ale samcza muskulatura i obleśne tatuaże niszczą efekt.

 • budegac

  Oceniono 4 razy 4

  To jest sport, gdzie większość uwagi przykuwają wyniki sportowe- nie jak w piłce kopanej, gdzie mamy milionerów-celebrytów. Poza tym sport ten nie hoduje łajdactwa i nienawiści -oklaskuje się wszystkich a sami zawodnicy skupiają się na swoim wyniku a nie również na tym jak tu oszukać sędziego.

 • zelenyles

  Oceniono 4 razy 4

  niech żyje wolność i Ewa Swoboda,,, życzę pani Ewie dużo sukcesów :::)))

 • justas32

  Oceniono 2 razy 2

  No i proszę - jakaś Polka coś zdobyła a w komentarzach hejt ...

 • 3cory

  Oceniono 8 razy 2

  Zestawiając średnio inteligentne wywiady, tatuaże i nagły skok formy to rożne myśli cisną się do głowy.

 • justas32

  Oceniono 3 razy 1

  Pamiętam jak 2 lata temu jakiś ekspert w telewizji mówił że Swoboda nigdy nie będzie dobrze biegać - bo ma za krótkie nogi ...

 • stach_79

  0

  Swobodnie odsadza resztę... cudo :)

 • wujek_dobra_rada6

  Oceniono 2 razy 0

  A może tak wydorośleje w końcu i przestanie biegać jakieś 'dziecięce' dystanse. Bo przyjdzie lato i na 100m. znowu spuchnie!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX