Sport.pl

Ewa Swoboda wygrała finał mityngu w Toruniu!

Ewa Swoboda wygrała środowy bieg finałowy na mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu. Przekroczyła metę z czasem 7.15 s. Rekordu Polski na 60 metrów (7.07 s) nie zdołała jednak pobić.

Kilka dni temu Swoboda w biegu eliminacyjnym na 60 metrów podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Karlsruhe uzyskała czas 7,08 sek.To najlepszy czas w hali w tym sezonie i wynik gorszy jedynie o 0,01 sek. od jej rekordu Polski. W środę nie była w stanie powtórzyć tego wyczynu, ale i tak okazała się najlepsza.

Z Polką przegrała m.in. Marie Josse, czyli wicemistrzyni świata na tym dystansie, a także wicemistrzyni w biegach na 100 i 200 metrów.

Swoboda już od kilku lat jest uznaną biegaczką. Lista jej sukcesów jest długa i imponująca. W 2015 roku została mistrzynią Europy juniorów. Rok później została wicemistrzynią świata juniorek w Bydgoszczy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyła medal na imprezie seniorskiej. Zdobyła wtedy złoty medal na Mistrzostw Europy na dystansie 100 m. W tym samym roku zdobyła srebrny medal podczas halowych mistrzostw Europy na dystansie 60 m. 

Więcej o:
Komentarze (10)
Ewa Swoboda wygrała finał mityngu w Toruniu!
Zaloguj się
 • goral67

  Oceniono 5 razy 5

  Nie zdobyla złotego medalu na seniorskich mistrzostwach Europy , wśród seniorów jedyny medal to srebro w hali na dystansie 60 metrów.

 • sztucznypolak

  Oceniono 6 razy 4

  Zloty medal na ME?
  Kiedy, gdzie?

 • y.y

  Oceniono 11 razy 3

  "Swoboda już od kilku lat jest uznaną biegaczką. Lista jej sukcesów jest długa i imponująca."
  To jakiś żart?:)

 • goral67

  Oceniono 6 razy 2

  Przeoczyłem ten seniorski medal ? Muszę sprawdzić bo nie wierzę działowi sportowemu tej redakcji .

 • wkoz1

  0

  Marie Josse ma nazwisko.. niesamowite, nie?

 • andrzej2310

  Oceniono 2 razy -2

  Ewusia dobrze biega na 60m. Gorzej na 100m

 • kuku666

  Oceniono 9 razy -3

  Widzę, że na tym portalu jest kilka postaci, które mają pierwszeństwo w artykułach, albo artykuły sponsorowane. Lewusy, Kubica i Swoboda. Klasyka tego pudelka.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX