Ewa Swoboda wygrała finał mityngu w Toruniu!

Ewa Swoboda wygrała środowy bieg finałowy na mityngu Orlen Copernicus Cup w Toruniu. Przekroczyła metę z czasem 7.15 s. Rekordu Polski na 60 metrów (7.07 s) nie zdołała jednak pobić.

Kilka dni temu Swoboda w biegu eliminacyjnym na 60 metrów podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Karlsruhe uzyskała czas 7,08 sek.To najlepszy czas w hali w tym sezonie i wynik gorszy jedynie o 0,01 sek. od jej rekordu Polski. W środę nie była w stanie powtórzyć tego wyczynu, ale i tak okazała się najlepsza.

Z Polką przegrała m.in. Marie Josse, czyli wicemistrzyni świata na tym dystansie, a także wicemistrzyni w biegach na 100 i 200 metrów.

Swoboda już od kilku lat jest uznaną biegaczką. Lista jej sukcesów jest długa i imponująca. W 2015 roku została mistrzynią Europy juniorów. Rok później została wicemistrzynią świata juniorek w Bydgoszczy. W 2017 roku po raz pierwszy zdobyła medal na imprezie seniorskiej. Zdobyła wtedy złoty medal na Mistrzostw Europy na dystansie 100 m. W tym samym roku zdobyła srebrny medal podczas halowych mistrzostw Europy na dystansie 60 m.