Sport.pl

Ewa Swoboda z najlepszym wynikiem na świecie w tym roku

Ewa Swoboda triumfowała podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Karlsruhe. Polka w eliminacjach na 60 metrów ustanowiła najlepszy czas w hali w tym roku!

Ewa Swoboda w biegu eliminacyjnym na 60 metrów podczas mityngu IAAF World Indoor Tour w niemieckim Karlsruhe uzyskała czas 7,08 sek.To najlepszy czas w hali w tym sezonie i wynik gorszy jedynie o 0,01 sek. od jej rekordu Polski.

W finale nasza zawodniczka aż tak szybka nie była, jednak wynik 7,10 sek. dał jej zwycięstwo w sprincie na 60 metrów. Swoboda pokonała m.in. utytułowaną Holenderkę Dafne Schippers.

6 lutego wystąpi w kolejnym mityngu World Indoor Tour Copernicus Cup w Toruniu, gdzie dwa lata temu ustanowiła rekord świata juniorek i Polski - 7,07. Najważniejszą imprezą halową w tym roku będą jednak mistrzostwa Europy, które odbędą się w dniach 1-3 marca w szkockim Glasgow.

Dwa lata temu, podczas mistrzostw Europy w Belgradzie, Swoboda sięgnęła po srebrny medal. Wyniki z Karlsruhe dają nadzieję na jeszcze lepszy rezultat w tym roku.

Więcej o:
Komentarze (34)
Ewa Swoboda z najlepszym wynikiem na świecie w tym roku
Zaloguj się
 • dreyer

  Oceniono 13 razy 7

  Brawo! Smuklejsza i bardzo szybka na tak wczesnym etapie sezonu. Może zapowiada się przełom w karierze, której jeszcze kilka miesięcy temu wieszczono koniec. Oby.

 • ku52

  Oceniono 4 razy 2

  Największy ostatnio talent naszego sprintu po dwóch latach chudszych pozbierał się i ma duże szanse na światowej klasy sukcesy, ale gnojki sprzed komputera po staremu mają jej wszystko za złe. Obrzydliwe. Jak rzekł już b. delikatnie ktoś przede mną - "Odzajączukujcie się, baranki".

 • eiran

  Oceniono 2 razy 2

  7,08 to bardzo dobry czas - taka jest życiówka Evelyn Ashford - dawnej mistrzyni olimpijskiej na 100m, która setkę przebiegła w 10,76. Swoboda ma predyspozycje do sześćdziesiątki, setka jest dla mniej chyba zbyt długim dystansem, ale to częste u niższych, mocno zbudowanych zawodników i zawodniczek. Wprawdzie aktualna rekordzistka świata na 60m jest stosunkowo wysoka (i też biała), ale to po pierwsze wyjątek, po drugie produkt rosyjskiej szkoły dopingu.

 • frankyy

  Oceniono 6 razy 2

  Brawo Ewciu!

 • boliver

  Oceniono 12 razy 2

  Powodzenia Ewa,,

 • janadamf

  Oceniono 1 raz 1

  W tym roku? W ostatnich 33 dniach?

 • mick64

  Oceniono 1 raz 1

  "ustanowiła czas" - autor do szkoły ! czas można osiągnąć, USTANOWIĆ można REKORD

 • aa_propos

  Oceniono 3 razy 1

  Fajna jest ta nasza Ewa. Denerwuje tym swoim luzactwem polacką ciemnotę. I dobrze.

 • pardonsik

  Oceniono 9 razy 1

  Gratulacje ! Już się bałem ze skończy się na tańcu z gwiazdami

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX