Sport.pl

Tatjana Łysienko zdyskwalifikowana. Anita Włodarczyk z czwartym tytułem mistrzyni świata?

Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) zdyskwalifikował Tatjanę Łysienko za lata 2012 - 2016. Wiele wskazuje na to, że złoty medal Rosjanki z MŚ w Moskwie trafi do Anity Włodarczyk.

MŚ w Moskwie odbyły się w 2013 roku. Tatjana Łysienko triumfowała w nich, ustanawiając rekord Rosji rzutem na odległość 78,80 m. Drugie miejsce zajęła tam Anita Włodarczyk.

W piątek Trybunał Arbitrażowy do spraw Sportu (CAS) poinformował o dyskwalifikacji Łysienki za lata 2012 - 2016. Wiele wskazuje więc na to, że złoty medal z MŚ w Moskwie trafi do Włodarczyk. Dla Polki byłby to czwarty tytuł mistrzyni świata. Nasza młociarka triumfowała też w Berlinie w 2009, w Pekinie w 2015 i w Londynie w 2017 roku.

Oprócz Łysienki CAS zdyskwalifikował 11 innych rosyjskich sportowców. Są to Tatjana Firowa (sprint), Swietłana Szkolina (skok wzwyż), Iwan Uchow (skok wzwyż), Lukman Adams (trójskok), Anna Bułgakowa (rzut młotem), Gulfija Chanafiejewa (rzut młotem), Iwan Juszkow (pchnięcie kulą), Maria Bezpalowa (rzut młotem), Jekatierina Galicka (sprint, bieg przez płotki) oraz Julija Kondakowa (bieg przez płotki). 

CAS poinformował, że zdyskwalifikowani Rosjanie mają 21 dni na odwołanie się od decyzji.

Więcej o:
Komentarze (18)
Tatjana Łysienko zdyskwalifikowana. Anita Włodarczyk z czwartym tytułem mistrzyni świata?
Zaloguj się
 • rumun106

  Oceniono 6 razy 4

  A co z nagrodą pieniężną? za drugie miejsce jest mniejsza nagroda finansowa niż za pierwsze? czy ktoś to jej wyrówna ??!

 • tomasz.rze

  Oceniono 1 raz 1

  To jeszcze tylko mistrzostwo z 2011 i złota dekada będzie kompletna.

 • hen354

  Oceniono 5 razy 1

  Dzieki Lysenko mozemy przezywac olimpiade i mistrzostwa swiata przez lata, cieszyc sie medalami i rekordami bycmoze nawet po przejsciu pani Anity na sportowa emeryture.

 • vito3

  0

  sport dla kibicow specjalnej troski popularny i ciekawy prawie jak cymbergaj

 • to.ten.cham

  Oceniono 2 razy -2

  Ta Lysenko jakas podejrzanie szczupla, a to jest sport dla grubaskow.

 • budegac

  Oceniono 2 razy -2

  Wtedy w 2012 i w 2013 człowiek przeczuwał mimo 2. miejsc, że to są 2 złota pani Anity, tylko że odłożone w czasie. Nie mniej sceptycznie podchodziłbym do tego w co każą wierzyć- czyli bajkę o jedynej złej Rosji i samych czystych dookoła.

 • byann

  Oceniono 7 razy -5

  Z Włodarczyk jesteśmy na prochach jak i reszta. Co za bezczelność udawać oburzenie.
  Skolimowska.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX