Sport.pl

Agata Wróbel prosi o pomoc. Minister sportu zareagował

Agata Wróbel, najbardziej utytułowana polska sztangistka, stworzyła zbiórkę pieniędzy. Wróbel ma poważne kłopoty zdrowotne, a nie stać jej na leczenie. Chęć wsparcia 37-latki wyraził minister sportu, Witold Bańka.

- Kiedy odnosiłam sukcesy, starałam się pomagać ludziom wokół mnie. (...) Teraz znajduję się w sytuacji, w której mam na sobie stres związany z wieloma zobowiązaniami finansowymi przez naiwność, dobre serce, a także z powodu wielu innych rzeczy, które wydarzyły się w moim życiu. Nagła śmierć mojej mamy w 2016 r. jest czymś, czego wciąż nie mogę zaakceptować. Choruję na cukrzycę i mam neuropatię cukrzycową, która powoduje ciągły ból w moich rękach i stopach. Muszę codziennie przyjmować silne środki przeciwbólowe. Koszty tych leków są kolejnym obciążeniem. Głęboka depresja, lęki i napady paniki towarzyszą mi codziennie. Szukam pomocy. (...) Nie wiem, czy moja głowa wytrzyma to upokorzenie, ale kilku przyjaciół, którzy chcieli mi pomóc, jak tylko mogli (a ja nie potrafiłam przyjąć pomocy), powiedziało, że ja też mam prawo o nią prosić - czytamy w ogłoszeniu Wróbel na portalu zrzutka.pl.

Agata Wróbel prosi o pomoc. Pomoże jej minister sportu?

Na dramatyczny apel sztangistki bardzo szybko zareagował minister sportu. - Jeżeli tylko Pani Agata Wróbel zechce, to bardzo chętnie jako Ministerstwo Sportu i Turystyki "zagospodarujemy ją zawodowo" w obszarze sportu. Czekam na kontakt.

Więcej o:
Komentarze (38)
Agata Wróbel prosi o pomoc. Minister sportu zareagował
Zaloguj się
 • krunghtep01

  Oceniono 11 razy 7

  Chcialem tez przypomniec ze nasza medalistka pracowala niedwano w Anglii w sortowni smieci.

 • maxym9

  Oceniono 5 razy 5

  Uważam, że trzeba pomóc. Pani Wróbel nigdy nie aspirowała do roli celebrytki a praca na śmieciach w pełni to potwierdza. Może jest też trochę niezaradna życiowo ale osiągnięcia sportowe predestynują do uzyskania pomocy

 • 2fat

  Oceniono 5 razy 3

  Obawiam się że sprawa jest bardziej skomplikowana, chodzi o jej problemy psychiczne i podejrzewam że ktoś nią dodatkowo manipuluje.

 • himils

  Oceniono 4 razy 2

  Brawo p. Bańka co z tego że PiS. Agata ma z pewnością kompetencje żeby dobrze zarabiać w przeciwieństwie do niektórych innych pań.

 • ziomekp.1

  Oceniono 11 razy 1

  Agata Wróbel ma obecnie 38 lat i od 3 lat otrzymuje tzw. emeryturę olimpijską w kwocie 2623,38 groszy - na rękę -- w odróżnieniu od "zwykłych" emerytów jej świadczenie jest pozbawione składek na ZUS czy podatku.
  To świadczenie jest dożywotnie i rewaloryzowane rok do roku.

 • ar.co

  Oceniono 15 razy -1

  To minister sportu dowiaduje się o stanie zdrowia i ciężkiej sytuacji "najbardziej utytułowanej polskiej sztangistki" z mediów? I dopiero jak sprawa staje się medialna zaczyna się na niej promować... na tt?

 • wlodzimierz.il

  Oceniono 2 razy -2

  >Agata Wróbel, najbardziej utytułowana polska sztangistka

  To powinno być zakazane!

 • caards

  Oceniono 22 razy -2

  Trzeba żyć na takim poziomie, na jakim się potrafi. Pokolenie AW w większości to niezaradność, życie ponad stan, nadmierna konsumpcja, roszczeniowość, zadłużanie się, publiczne żebractwo, kompletny brak honoru i godności. Wszyscy pseudocelebryci publicznie płaczą gdy stają się golcami, bankrutami: są nagle ciężko chorzy, nie stać ich na leki, są zadłużeni. Zwłaszcza sportowcy, którzy roztrwonili zdobyte fortuny. To kompromitacja osobowości, żenada. A są tacy co mają 700 zł renty/emerytury na miesiąc, ale mają godność i 60+.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX