Sport.pl

Dziwny wizerunek Ireny Szewińskiej na płaskorzeźbie. Została patronką szkoły

Zmarła w 2018 roku Irena Szewińska została patronką szkoły podstawowej w Łomiankach. W połowie października odsłonięto tam także niecodzienną tablicę z jej wizerunkiem. Albo może raczej: tablicę z jej niecodziennym wizerunkiem...

Irena Szewińska to najwybitniejsza polska lekkoatletka w historii. Niestety, wydaje się, że tablica, która miała ją upamiętnić, nie spełnia podstawowych wymogów estetycznych. Co więcej wizerunek z tablicy zupełnie nie przypomina Ireny Szewińskiej, a co najwyżej jej karykaturę.

Sprawę skomentował były dziennikarz Michał Majewski. "Jestem za stawianiem pomników Szewińskiej i nazywaniem Jej imieniem ulic. Powoli jednak skłaniam się ku pomysłowi, że zagłosuję na tych, którzy zrobią coś ze stanem polskiego rzeźbiarstwa - napisał na Twitterze.

Szewińska zdobyła siedem medali igrzysk olimpijskich (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe). Dodatkowo zdobyła dziesięć medali mistrzostw Europy i dziesięciokrotnie poprawiała rekordy świata. Zdobywała złote medale w biegu na 100, 200, 400 metrów, w skoku w dal zdobyła srebro na igrzyskach w Tokio w 1964 roku.

Czterokrotnie była wybierana najlepszym sportowcem Polski w plebiscycie "Przeglądu Sportowego" i czterokrotnie zajmowała drugie miejsce. W 1974 roku agencja prasowa United Press International wybrała ją najlepszą sportsmenką na wiecie.

Więcej o:
Komentarze (4)
Dziwny wizerunek Ireny Szewińskiej na płaskorzeźbie. Została patronką szkoły
Zaloguj się
 • jml13060

  Oceniono 3 razy 3

  Wynająć tego artystę do realizacji planowanych pomników Lecha Kaczyńskiego.

 • antyqrdupel

  Oceniono 2 razy 2

  może "rzeźbiarzowi " chodziło o Kopernika? } pomyliły mu się zlecenia....

 • bhway

  Oceniono 1 raz 1

  Gargulec

 • lipaca

  Oceniono 1 raz 1

  Terry Fox lepiej wygladal.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX