Anita Włodarczyk nominowana do tytułu lekkoatletki roku

Berlin 2018. Anita Włodarczyk świętuje czwarte złoto mistrzostw Europy

Berlin 2018. Anita Włodarczyk świętuje czwarte złoto mistrzostw Europy (KUBA ATYS)

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) podało listę dziesięciu zawodniczek nominowanych do tytułu najlepszej w sezonie. Anita Włodarczyk znalazła się w tym gronie piąty raz z rzędu.

W sierpniu Polka zgarnęła tytuł mistrzyni Europy. W Berlinie uzyskała wynik 78,94 m, bijąc przy okazji rekord mistrzostw Starego Kontynentu. W tym roku Włodarczyk zwyciężyła także w cyklu IAAF Hammer Throw Challenge, będącym odpowiednikiem Diamentowej Ligi dla młociarek i młociarzy. Do kompletu dołożyła też najlepszy w tym sezonie wynik na świecie – 79,59 m.

Nasza mistrzyni znajduje się wśród dziesięciu nominowanych przez IAAF zawodniczek nieprzerwanie od 2014 roku. Najwyżej w tym plebiscycie była w 2015 roku, gdy uplasowała się w gronie trzech wyróżnionych lekkoatletek.

Kevin Mayer pobił rekord świata w dziesięcioboju

W głosowaniu wezmą udział członkowie Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych oraz kibice. Ci drudzy mogą oddawać głosy w oryginalny sposób – udostępniając specjalne grafiki opublikowane przez federację na jej kanałach społecznościowych na Facebooku, Twitterze i Instagramie. 

12 listopada poznamy finałową „piątkę”, a 4 grudnia odbędzie się ceremonia wręczenia nagród dla najlepszych lekkoatletek sezonu.

Pozostałe nominowane zawodniczki:
– Dina Asher Smith (Wielka Brytania, sprinty)
– Beatrice Chepkoech (Kenia, 3000 metrów z przeszkodami)
– Sifan Hassan (Holandia, biegi średnie i długie)
– Catherine Ibarguen (Kolumbia, trójskok)
– Maria Lasickiene (Rosja, skok wzwyż)
– Shaunae Miller-Uibo (Bahamy, sprinty)
– Sandra Perković (Chorwacja, rzut dyskiem)
– Caster Semenya (RPA, biegi średnie)
– Nafissatou Thiam (Belgia, wielobój)

"Ściągnął Kanadzie gacie na oczach całego świata". Ben Johnson ośmieszył wszystkich dopingowych świętoszków z Zachodu

Maraton w Berlinie. Eliud Kpchoge z rekordem świata

Zobacz także
  • Caster Semenya nie przegrała od czterech lat Caster Semenya może zostać sklasyfikowana jako mężczyzna. Decyzja już w przyszłym tygodniu
  • Nowy rekord Polski w biegu na 1500 metrów Marcina Lewandowskiego był wydarzeniem mityngu Orlen Copernicus Cup w Arenie Toruń. To jedyna impreza w Polsce zaliczana do światowego cyklu IAAF World Indoor Tour, będącego odpowiednikiem letniej Diamentowej Ligi. Przed kompletem publiczności w toruńskiej hali przy ul. Bema w środowy wieczór wystąpiła plejada polskich i światowych gwiazd lekkiej atletyki, m.in. Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui, Paulina Guba, Ewa Swoboda czy Piotr Lisek, a także Marie-Josee Ta Lou, Lisanne de Witte, Laura Muir, Sam Kendricks i Orlando Ortega. Zawodnicy wystartowali w 12 konkurencjach. Osiem z nich - 60 i 800 metrów oraz pchnięcie kulą kobiet, a także 400, 1500 i 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż i skok w dal mężczyzn - wliczanych jest do klasyfikacji IAAF World Indoor Tour. Oprócz tego w Arenie Toruń rywalizowano na 400 i 60 metrów przez płotki kobiet oraz 800 metrów i w skoku o tyczce mężczyzn. Lekkoatletyka. Ewa Swoboda ponownie najlepsza!
  • Copernicus Cup 2019. Marcin Lewandowski z rekordem Polski! Copernicus Cup 2019. Marcin Lewandowski z rekordem kraju! Swoboda i Baumgart-Witan bezkonkurencyjne w Toruniu

Najnowsze informacje