Maraton w Berlinie. Eliud Kpchoge z rekordem świata

Eliud Kipchoge rekordzistą świata w maratonie

Eliud Kipchoge rekordzistą świata w maratonie (Facebook/berlinmarathon)

Eliud Kipchoge pobił rekord świata w maratonie. Kenijczyk zdeklasował konkurencję w biegu zorganizowanym w Berlinie, który zakończył z czasem 2:01.39.

Już przed startem berlińskiego maratonu wiadome było, że o zwycięstwo walczyć będzie dwóch Kenijczyków: wspomniany Eliud Kipchoge i Wilson Kipsang. Lekkim faworytem wydawał się ten drugi, bowiem właśnie do niego należał poprzedni rekord świata.

Kipchoge od początku sobotniego startu pokazywał jednak, że tym razem zamierza pokonać swojego rodaka, nie dając przy okazji szans innym zawodnikom. Widać to było już po 5 km biegu, po których 33-latekmiał czas 14:24.  Połowę dystansu ukończył natomiast w 1:01.06. Ostatecznie Kenijczyk zakończył występ z czasem 2:01.39, czym ustanowił nowy rekord świata. Drugie miejsce zajął Amos Kipruto (2:06.23), a trzecie Shogo Nakamura (2:08.16). Za nimi znalazł się natomiast inny faworyt, Zersenay Tadese z Erytrei (2:08.46).

Boski quiz wiedzy ogólnej
1/20Powiedzenie "gość w dom, Bóg w dom" oznacza, że:
Zobacz także
 • Trener Polaków, Vital Heynen, jest oburzony zmianą regulaminu Mistrzostwa świata w siatkówce 2018. Vital Heynen: Na pewno będę się wściekał
 • Vasco - Flamengo Liga brazylijska. Piłkarze musieli popchnąć karetkę. Samochód odmówił posłuszeństwa
 • Bundesliga. Franck Ribery wyjechał ze stadionu w czasie meczu Bayernu
Komentarze (6)
Kenijski biegacz pobił rekord świata w maratonie. Niesamowity wynik!
Zaloguj się
 • jarzebiaknaczczo

  Oceniono 4 razy 4

  Dla mnie utrzymywanie prędkości 20 km/h na takim dystansie to jest kosmos. Większość obywateli nie dałaby rady dotrzymać maratończykom tempa na rowerze.

 • eberhard_mock_breslau

  Oceniono 1 raz 1

  Niesamowite :o gratulacje!!!

 • krzy-czy

  0

  no kpchoge czy kipchoge???

 • achilleslaststand

  0

  Poprzedni rekord świata należał do Dennisa Kimetto (czas 2:02:57 h), nie do Kipsanga. Redaktorze. Tak trudno coś sprawdzić? Wiedzieć?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje