Sport.pl

Patryk Dobek zasugerował, że jego rywal udaje astmatyka. Mistrz świata wściekły

- Jego słowa to skandal i g**** prawda - takimi słowami na zarzuty Patryka Dobka odpowiedział Karsten Warholm, mistrz świata w biegu na 400 metrów, któremu Polak zarzucił udawanie astmatyka.

Przypomnijmy, że Dobek zajął piąte miejsce w finale mistrzostw Europy w Berlinie. Po biegu, w strefie mieszanej udzielił wywiadu, w którym zarzucił Warholmowi udawanie astmatyka. Po wypowiedzi polskiego lekkoatlety w norweskich mediach rozpętała się prawdziwa burza.

Teraz całe zamieszanie skomentował sam Warholm. - Byłem na niego wściekły. Wcześniej cały czas starałem się być dla pana Dobka miły, nawet pożyczyłem mu przed zawodami sprzęt do regeneracji, bo nie miał swojego - przyznał norweski biegacz w rozmowie z portalem "Sportowe Fakty WP".

I dodał: Jestem wściekły. Jego słowa to skandal i g**** prawda. Gdybym miał okazję, powiedziałbym to panu Dobkowi prosto w oczy.

Warholm w ostatnim czasie imponuje formą. Poza sukcesem na mistrzostwach Europy, rewelacyjnie spisywał się także na ubiegłorocznych mistrzostwach świata, gdzie zdobył złoto. We wszystkich startach w 2018 roku lepsze wyniki od 22-letniego Norwega uzyskało tylko trzech zawodników.

Więcej o:
Komentarze (64)
Patryk Dobek zasugerował, że mistrz świata udaje astmatyka
Zaloguj się
 • optymistaa43

  Oceniono 20 razy 8

  Glikokosteroidy,norweska specjalnosc,jak je zazywac i jak udawac astmatyka,doskonale sprawdzone przez Marit i innych sportowcow uprawijacych biegi narciarskie po NORWESKU.

 • 4jaco

  Oceniono 15 razy 7

  W Norwegii panuje epidemia astmy wśród wszystkich sportowców,zdrowieją dopiero po zakończeniu kariery! Skoro są chorzy i biorą niedozwolone w sporcie leki,to niech sobie startują w paraolimpiadach i paramistrzostwach!

 • acototak

  Oceniono 12 razy 6

  Strasznie zapylona ta Norwegia, sami astmatycy.

 • maras63

  Oceniono 8 razy 4

  Mały kraj, duże aspiracje, duże pieniądze to idealne składniki, by kombinować. Jedna zmiana przepisów dotycząca astmatyków i po norweskich sukcesach. Medale znikną tak samo jak renciści w Polsce. :-)

 • acototak

  Oceniono 10 razy 4

  Astmatycy na paraolimpiadę

 • kalowiec

  Oceniono 14 razy 4

  chorowite te norwegi, łosoś taki ujowy czy co?

 • 1147pp

  Oceniono 12 razy 4

  taki piękny i bogaty kraj ta Norwegia, a co się który bierze za uprawianie "wytrzymałościowej" dyscypliny sportu - astmatyk, nie wiadomo dlaczego. Proponowałbym astmatyków dopuszczać do startu z innymi chorymi jedynie.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX