Diamentowa Liga. Conseslus Kipruto wygrał bieg na 3000 m z przeszkodami, choć nie miał jednego buta [WIDEO]

Conseslus Kipruto

Conseslus Kipruto (fot. Youtube)

W czwartkowym finale Diamentowej Ligi w Zurychu doszło do bardzo nietypowej sytuacji. Kenijski biegacz wygrał bieg na 3000 metrów z przeszkodami, chociaż w trakcie biegu zgubił but!

Co to był za finał! Conseslus Kipruto już na początku biegu zgubił but, ale uznał, że nie wycofa się i będzie walczył do końca. Wydawało się, że 24-latek nie ma żadnych szans na zwycięstwo, bo przez moment spadł na czwartą lokatę. Ostatecznie zaliczył kapitalny finisz i minimalnie wyprzedził na mecie zawodnika z Maroko Soufiane El Bakkalieego.

Finał Diamentowej Ligi w Zurychu – bieg na 3000 metrów z przeszkodami:
1. Conseslus Kipruto (Kenia) – 8:10.15
2. Soufiane El Bakkali (Maroko) – 8:10.19
3. Evan Jager (Stany Zjednocozne) – 8:13.22

Kipruto w 2017 roku został w Londynie mistrzem świata, a dwanaście miesięcy wcześniej wygrał złoto olimpijskie w Rio de Janeiro. W przeszłości wielokrotnie zdobywał medale na imprezach dla juniorów.

A jak spisali się Polacy?

Nasz kulomiot Michał Haratyk zajął dopiero siódmą lokatę w finale Diamentowej Ligi. Pozostali Polacy również spisali się poniżej oczekiwań. Paulina Guba w tej samej konkurencji była piąta, a oszczepniczka Marcelina Witek "spaliła" wszystkie próby.

Diabelski quiz wiedzy ogólnej
1/20Powiedzenie "nie taki diabeł straszny, jak go malują" oznacza, że:
Zobacz także
 • Caster Semenya nie przegrała od czterech lat Caster Semenya może zostać sklasyfikowana jako mężczyzna. Decyzja już w przyszłym tygodniu
 • Nowy rekord Polski w biegu na 1500 metrów Marcina Lewandowskiego był wydarzeniem mityngu Orlen Copernicus Cup w Arenie Toruń. To jedyna impreza w Polsce zaliczana do światowego cyklu IAAF World Indoor Tour, będącego odpowiednikiem letniej Diamentowej Ligi. Przed kompletem publiczności w toruńskiej hali przy ul. Bema w środowy wieczór wystąpiła plejada polskich i światowych gwiazd lekkiej atletyki, m.in. Justyna Święty-Ersetic, Sofia Ennaoui, Paulina Guba, Ewa Swoboda czy Piotr Lisek, a także Marie-Josee Ta Lou, Lisanne de Witte, Laura Muir, Sam Kendricks i Orlando Ortega. Zawodnicy wystartowali w 12 konkurencjach. Osiem z nich - 60 i 800 metrów oraz pchnięcie kulą kobiet, a także 400, 1500 i 60 metrów przez płotki oraz skok wzwyż i skok w dal mężczyzn - wliczanych jest do klasyfikacji IAAF World Indoor Tour. Oprócz tego w Arenie Toruń rywalizowano na 400 i 60 metrów przez płotki kobiet oraz 800 metrów i w skoku o tyczce mężczyzn. Lekkoatletyka. Ewa Swoboda ponownie najlepsza!
 • Copernicus Cup 2019. Marcin Lewandowski z rekordem Polski! Copernicus Cup 2019. Marcin Lewandowski z rekordem kraju! Swoboda i Baumgart-Witan bezkonkurencyjne w Toruniu
Komentarze (12)
Kenijczyk wygrał bieg na 3000 m z przeszkodami, choć nie miał jednego buta [WIDEO]
Zaloguj się
 • farah

  Oceniono 2 razy 2

  I złap tu takiego w naturalnym środowisku!

 • mirrorqueen

  Oceniono 1 raz 1

  Antoni Partum miał z polskiego jedynkę.

 • krzy-czy

  Oceniono 1 raz 1

  może byśta coś naskrobali o wynikach tej imprezy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 • darek638

  0

  "Ostatecznie zaliczył kapitalny finisz".
  Czy egzamin z polskiego Redaktor na pewno
  zaliczył?

 • konradko

  0

  buty nie biegają

 • waldiwaldi

  0

  "Nasz kulomiot Michał Haratyk zajął dopiero siódmą lokatę w finale Diamentowej Ligi." Przy tak kosmicznym poziomie to dobry wynik.

 • kalowiec

  Oceniono 1 raz -1

  powinien zostać zdyskwalifikowany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje