Paralekkoatletyczne ME w Berlinie. Polska wygrała klasyfikację medalową!

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie

Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy w Berlinie (Polski Komitet Paraolimpijski/facebook.com)

Polscy paralekkoatleci wygrali klasyfikację medalową zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni zdobyli 61 krążków, z czego aż 26 złotych.

Biało-czerwoni ustanowili swój nowy rekord na mistrzostwach Starego Kontynentu. Dwa lata temu w Grosseto zdobyli 22 złote medale, w Berlinie ten wynik poprawili o cztery krążki.

Na zawody w Niemczech Polska wysłała najliczniejszą kadrę spośród czterdziestu krajów biorących udział w ME. Do Berlina pojechało sześćdziesięciu sportowców, z czego ponad połowa zdobyła medale. Najwięcej, aż cztery, przypadło biegaczce Joannie Mazur.

Tuż za biało-czerwonymi w klasyfikacji medalowej uplasowali się Brytyjczycy (50 medali, z czego 20 złotych) i Ukraińcy (49 krążków, 19 złotych).

Na ME w Berlinie startowało łącznie 600 zawodników.