Sport.pl

Paralekkoatletyczne ME w Berlinie. Polska wygrała klasyfikację medalową!

Polscy paralekkoatleci wygrali klasyfikację medalową zakończonych w niedzielę mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni zdobyli 61 krążków, z czego aż 26 złotych.

Biało-czerwoni ustanowili swój nowy rekord na mistrzostwach Starego Kontynentu. Dwa lata temu w Grosseto zdobyli 22 złote medale, w Berlinie ten wynik poprawili o cztery krążki.

Na zawody w Niemczech Polska wysłała najliczniejszą kadrę spośród czterdziestu krajów biorących udział w ME. Do Berlina pojechało sześćdziesięciu sportowców, z czego ponad połowa zdobyła medale. Najwięcej, aż cztery, przypadło biegaczce Joannie Mazur.

Tuż za biało-czerwonymi w klasyfikacji medalowej uplasowali się Brytyjczycy (50 medali, z czego 20 złotych) i Ukraińcy (49 krążków, 19 złotych).

Na ME w Berlinie startowało łącznie 600 zawodników.

Więcej o:
Komentarze (19)
Paralekkoatletyczne ME w Berlinie. Polska wygrała klasyfikację medalową!
Zaloguj się
 • janadamf

  Oceniono 9 razy 9

  Wielki wstyd, ze gazeta .pl ani razu nie opublikowala zadnego z tych sukcesow. Wiecej uwagi poswiecili tatuazom Swobody.

 • hipis3308

  Oceniono 5 razy 5

  Gdyby to byli, pełnosprawni sportowcy, to już by się do nich kolejka rządowych polityków ustawiła. Krzywogęby z Budyniem, o pierwszeństwo by się przepychali, a że są to niepełnosprawni, to jak najdalej od nich. Jeszcze by się o coś upomnieli, np. o 500 zł rehabilitacyjnego. Tak w ogóle, to po ilości komentarzy, widać jakie mamy pałające wielką empatią społeczeństwo. Szkoda tylko, że nie biorą pod uwagę tego, że co roku będzie ich w zastraszającym tępie przybywało. Polska pod względem zdrowotnym, jest na szarym końcu. Widać to dobrze było, po ilości wysłanych sportowców.

 • aciddrummer

  Oceniono 4 razy 4

  To teraz czekamy aż Legia zdobędzie para ligę mistrzów, bo tylko tam się nadają, z całym szacunkiem dla para sportowców

 • grot191

  Oceniono 2 razy 2

  Wczoraj trąbiła o tym sukcesie TVP. A które miejsce zajęliśmy w ilości czasu transmisji z tej imprezy? Możecie to podać w Wiadomościach?

 • uthark

  Oceniono 4 razy 2

  To żadni paralekkoatleci. To lekkoatleci.

 • cezar85

  Oceniono 4 razy 2

  w UK o osiągnięciach superhumans [www.youtube.com/watch?v=IocLkk3aYlk]

  trąbią o tym codziennie, ale oprócz The Last Leg, raczej się nie zagłębiam

  bo w katolickiej ojczyźnie, wedle nauk kościoła, ci mistrzowie powinni siedzieć w piwnicach

 • miluszka

  Oceniono 1 raz 1

  Brawo! Szkoda, że tak mało było o tym w prasie i tv

 • lavinya_de_cruell

  Oceniono 1 raz 1

  dlaczego zdjecie paraatletki nie jest podpisane imieniem i nazwiskiem? Z checia dowiedzialabym sie, ktora to Polska gwizda sportu. Gdyby to byl osmoligowy pilkarz jego imie pewnie byloby wyjustowane I pogrubione :(

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX