Sport.pl

Lekkoatletyka. Ewa Swoboda: Nie kończę kariery

- Będę dalej startować. Nie kończę kariery. Czasami jestem zbyt otwarta. Niektórzy to wykorzystują. Myślę, że w przyszłości będę bardziej skryta w sobie - powiedziała o swojej przyszłości sprinterka, Ewa Swoboda.

Ewa Swoboda podczas mistrzostw Europy w Berlinie nie awansowała do ścisłego finału. W biegu półfinałowym sprinterka miała czas 11,30 i uplasowała się z nim na piątym miejscu. Biegaczka poprawiła swój czas z biegu eliminacyjnego jedynie o 0,03 s, a nie 0,10-0,15, jak zapowiadała.

Sprinterka w ostatnim czasie biegała naprawdę dobrze. Podczas mistrzostw Polski Ewa Swoboda wyrównała swój rekord życiowy 11,12 i tym samym została mistrzynią Polski. Nic więc nie wskazywało na to, że ta młoda biegaczka mogłaby zakończyć swoją karierę.

W tym roku po pucharze świata w Londynie Ewa Swoboda w wywiadzie dla TVP Sport rozpłakała się i powiedziała: - Mam dość, nie mam już siły.

Potem temat zakończenia jej kariery na chwilę ucichł, ale Ewa Swoboda znowu go poruszyła w poście na Instagramie. Choć ostatecznie nie zapowiedziała końca swojej kariery, to jej słowa mogą dać do myślenia.

"Słyszeliście? Czytaliście? Szkoda, że jedni mają zastój 5 lat, czy więcej ja po prostu odpuszczam i zajmuję się swoim życiem, też wam to polecam!:) Jeszcze tylko dwa starty i nie musicie mnie już więcej oglądać! Buziaki <3" - napisała zawodniczka, odnosząc się do jednego artykułu.

Do swojej przyszłości zawodniczka odniosła się raz jeszcze. Tym razem po Memoriale Kamili Skolimowskiej w Chorzowie. Wiele wskazuje na to, że sprinterka zmieniła zdanie. - Będę dalej startować. Nie kończę kariery. Czasami jestem zbyt otwarta. Niektórzy to wykorzystują. Myślę, że w przyszłości będę bardziej skryta w sobie - powiedziała Swoboda.

Transfery. Sebastian Szymański do CSKA Moskwa za 7 mln euro?

Ligue 1. PSG nie rezygnuje z Jerome'a Boatenga?

Transfery. Kamil Grosicki blisko Bursasporu

Więcej o:
Komentarze (86)
Ewa Swoboda nie kończy kariery
Zaloguj się
 • spectator_zm

  Oceniono 13 razy 13

  Najlepiej, by przestała gadać i przewracać oczami, a wzięła się za porządny trening i ciężką pracę. Swoboda została okrzyknięta wielkim talentem, ale od kilku sezonów w ogóle się nie rozwija. Przybywa za to tatuaży i kolczyków...
  Czas najwyższy odstawić sodówkę...

 • najgorszy.sort.polakow

  Oceniono 15 razy 11

  Chaos i pustka w głowie, brak dyscypliny, niedostateczna pracowitość i za mała koncentracja na celu, a za duża na głupiej gadce, manicurze i tatuażach.

 • amtis

  Oceniono 12 razy 10

  Trenerzy niektórych zawodników i zawodniczek powinni zakładać im bana na media społecznościowe i wypowiedzi w tv. Kategorycznego. Bo nawet armia hejterów nie jest w stanie zrobić im takiej krzywdy, jaką oni robią sobie samym, kłapiąc bez zastanowienia dziobami do podstawionych mikrofonów, ku uciesze żądnych sensacji dziennikarzy, przez pomyłkę zwanych dziennikarzami sportowymi, lub wypisując swe 'przemyślenia' w internetach.
  Zgodnie z moim wcześniejszymi przewidywaniami, egzaltowanej pannicy trzeba było tygodnia, żeby jej 'plan na życie' uległ zmianie o 180 stopni. Efekt? W swoim dossier dopisała właśnie przymiotniki: niedojrzała, niepoważna, nieodpowiedzialna, narcystyczna. Z takimi cechami z reguły niewiele się w dorosłym życiu i profesjonalnym sporcie osiąga, a nauka pokory potrafi być bolesna, na co ten niestabilny emocjonalnie dzieciak najwyraźniej nie jest gotów.

 • 43elvis

  Oceniono 8 razy 8

  takie to porąbane choć utalentowane pokolenie;Bukowiecki,Swoboda.Może wreszcie dojrzeją a wyniki przyjdą stosownie do pracy i talentu.

 • szel2

  Oceniono 12 razy 8

  Szkoda. Myślałem że skończy karierę i otworzy salon tatuażu. Więcej by miała z tego pożytku

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX