Paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Lucyna Kornobys i Bartosz Tyszkowski biją rekordy. Będą kolejne polskie medale

Lucyna Kornobys i Bartosz Tyszkowski pobili rekordy świata podczas trwających paralekkoatletycznych mistrzostw Europy. Kornobys w pchnięciu kulą F33, a Tyszkowski w pchnięciu kulą F41.

Kilka dni po zakończeniu mistrzostw Europy w lekkiej atletyce, w Berlinie rozpoczęły się paralekkoatletyczne mistrzostwa Europy. Od 20 do 26 sierpnia zawodnicy będą mierzyć się ze sobą i walczyć o medale.

Prawdziwą furorę zrobili polscy sportowcy i sportsmenki w pchnięciu kulą. Lucyna Kornobys pchnęła na odległość 7,49m, a Bartosz Tyszkowski na odległość 14,04m. Obydwa te wyniki są nowymi rekordami świata

W poniedziałek odbył się także bieg na na 1500 metrów (T11). Złoty medal również zdobył reprezentant Polski. Aleksander Kossakowski (jego przewodnikiem był Krzysztof Wasilewski) wygrał bieg z czasem 4:22.45. Jest to jego najlepszy wynik w tym sezonie.

Znasz wszystkie stolice państw? Możesz się naprawdę zdziwić
1/15Stolicą Brazylii jest:
Zobacz także
  • Maraton Heroizm japońskiej biegaczki. Złamała nogę, dotarła do mety na czworaka
  • Memorial Kamili Skolimowskiej. Anita Włodarczyk oraz Usain Bolt i Paweł Fajdek Paweł Fajdek: Historia z obrażeniem się Anity Włodarczyk na memoriał Kamili Skolimowskiej bardzo mnie rozbawiła
  • Paweł Fajdek zadebiutował w "Bundeslidze", chce mieć swój talk-show i nie przestaje marzyć o złocie w Tokio
Komentarze (2)
Lucyna Kornobys i Bartosz Tyszkowski biją rekordy. Będą kolejne polskie medale
Zaloguj się
  • adverso13

    0

    Para-atletyczne??
    Czyli są tak jakby atletyczne?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje