Sport.pl

ME w lekkoatletyce. Ogromne niedopatrzenie organizatorów ME. Wyczyn Święty-Ersetić nie został doceniony

W sobotę Justyna Święty-Ersetić sięgnęła po dwa złote medale w odstępie 90 minut. Wydarzenie jednak nie znalazło się w głosowaniu na najlepszy moment dnia, które codziennie prowadzone jest przez European Athletics.

Każdego dnia mistrzostw Europy oficjalny profil European Athletics przeprowadza głosowanie na najlepsze wydarzenia dnia. Wydawało się, że sobotę najciekawszą rzeczą były dwa złote medale, które Justyna Święty-Ersetić zdobyła w przeciągu 90 minut. Najpierw wygrała bieg na 400 metrów bijąc rekord życiowy, a po półtorej godziny pobiegła na ostatniej zmianie w biegu sztafetowym 4x400 metrów i również sięgnęła po złoto. 

Aleksander Matusiński: Mam wszystko na zdjęciach. Widok był ciężki dla oka. Dziewczyny to twardzielki

Oprócz tego złoto zdobył także Adam Kszczot, który w znakomitym stylu wygrał bieg na 800 metrów. Okazało się jednak, że federacja europejska nie uwzględniła dokonań Polaków w swoim głosowaniu. Wybierać można było jednak pośród następujących zdarzeń: 

- Dwa złote medale Diny Asher-Smith

- Rekord życiowy Niemca Mateusz Przybylko (2.35m)

- Piąte mistrzostwo Sandry Perković

- Dwa tytuły Jakoba Ingebrigtsena

Być może jest to jakaś kara dla polskiej ekipy, która nie była zadowolona z faktu ułożenia terminarza zawodów i tego, że finał biegu na 400 metrów będzie zaledwie półtorej godziny wcześniej niż finał biegu sztafetowego 4x400 metrów. Możliwe jednak, że osiągnięcia Polaków po prostu nie zmieściło się na listę

Ostatni dzień mistrzostw i ostatnie szanse medalowe. Włodarczyk, Ennaoui i Szost staną na podium? [Rozkład dnia]

Justyna Święty-Ersetić: Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze

Więcej o:
Komentarze (169)
Ogromne niedopatrzenie organizatorów ME. Wyczyn Święty-Ersetić nie został doceniony
Zaloguj się
 • helwiusz

  Oceniono 22 razy 14

  Rekord życiowy (wcale niewygorowany) jakiegoś zawodnika ma się ze zdobyciem tytułów w biegach na 1,5 oraz 5 km, rozegranych dzień po dniu? Jakieś priony im chyba w mózgach buszują. Wyczyn Justyny, która zdobyła dwa tytuły w biegach na 400 m w ciągu półtorej godziny też oczywiście należy ocenić zdecydowanie wyżej, niż 'życiówkę' Przybyłki.

 • Muse Eater

  Oceniono 18 razy 10

  EAA nie ma nic wspólnego z Niemcami na litość. To jest europejska federacja lekkoatletyczna. Obecność Niemca na liście to ukłon w stronę organizatorów. Mimo wszystko jednak głupio wygląda taka lista bez Kszczota, który po raz trzeci zdobył ten tytuł i bez Święty, która dała czasu dwa razy.

 • baluwolanda

  Oceniono 46 razy 6

  Dzięki PiSowi staliśmy się postrzeganą za najgłupszą, najbardzuej zacofaną i profaszystowską nacją w Europie. Kto chciałby na nas skupiać uwagę...a zapomniałem, przeciez jesteśmy Mesjaszem Europy, a nasz szczerbaty kurdupel odmieni jej oblicze.

 • 4v

  Oceniono 20 razy 6

  Niemcy w sporcie (ale i np w gospodarce) mają manierę liczenia się tylko z silnymi, oraz bardzo dużo robić pod siebie. Stąd taki, a nie inny, układ wydarzeń dnia, wcale mnie nie dziwi. Dwie gwiazdy, oraz życiówka "swojego".

  Z naszych, to chyba tylko Anita Włodarczyk ma na tyle status gwiazdy, by Niemcy w ogóle zauważyli jej istnienie. Natomiast bardzo chętnie docenią najlepszy wynik w sezonie jakiegoś swojego juniora ;)

  A pamiętacie testy samochodów robione przez Niemców? Ich rzęchy zawsze wygrywają, buhahahaha!

 • benkenobik

  Oceniono 11 razy 5

  Kretyni i tyle!
  Dwa złote medale w 90 minut to dla kretynów z European Athletics nawet nie warte wzmianki...
  Walcie się!

 • lukasgld

  Oceniono 19 razy 5

  Życiowy wynik Niemca z polskim nazwiskiem lepszy od dwóch złotych medali Justyny. Żart. I kompleks Niemców.

 • wiktor_jerofiejew

  Oceniono 6 razy 4

  niemieckie " niedopatrzenie " HeHe

 • quamtsa

  Oceniono 4 razy 4

  Kij im w oko. Taka zemsta to nie zemsta, tylko umniejszanie rangi tych "wydarzeń dnia". Justyna ma dwa złote medale i to się liczy.

 • zgniot

  Oceniono 10 razy 4

  To, powiadacie, niedopatrzenie...
  Cóż. Pewnie pora też już niedopatrywać tego, co ważne dla innych nacji.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX