Sport.pl

ME w lekkoatletyce. Angela Merkel krytykowana za brak wsparcia dla zawodników

W Niemczech kończą się właśnie mistrzostwa Europy w lekkoatletyce. Niemcy mają jednak olbrzymie pretensje do kanclerz Angeli Merkel, która ani razu nie pojawiła się na stadionie.

Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce rozpoczęły się 7 sierpnia, a wielki finał nastąpić w niedzielę 12 sierpnia. W tym czasie polscy zawodnicy zgromadzili aż 10 medali i prowadzona w klasyfikacji medalowej ze względu na największą liczbę złotych krażków.

Jeszcze więcej medali, bo 17 zdobyli Niemcy, którzy są gospodarzami mistrzostw.
Na łamach niemieckiego dziennika "Bild" pojawiły się jednak krytyczne słowa pod adresem Angeli Merkel, która ani razu nie przyjechała na stadion.

Ostatni dzień mistrzostw i ostatnie szanse medalowe. Włodarczyk, Ennaoui i Szost staną na podium? [Rozkład dnia]

Najgłośniej w tej sprawie wypowiada się Kristina Schwanitz, czyli srebrna medalistka pchnięciu kulą, która przegrała z Polką Pauliną Gubą. Zawodniczka twierdzi, że Merkel zupełnie nie interesuje się losem lekkoatletów, a często jeździ na mecze piłkarzy

Niemiecka gazeta donosi jednak, że kanclerz Niemiec przebywa właśnie na urlopie w Hiszpanii.

Justyna Święty-Ersetić: Dopiero drugi raz w życiu widziałam, jak mój mąż płacze

Więcej o:
Komentarze (26)
Angela Merkel krytykowana za brak wsparcia dla zawodników
Zaloguj się
 • ezo-mir

  Oceniono 4 razy 4

  I bardzo dobrze, polityków nie powinno być na stadionach, a jak już to nie powinni być pokazywani. Niech się zajmują zdrowiem obywateli, zajęciami fizycznymi dla dzieci i by każdy mógł gdzieś dla zdrowia pobiegać, poćwiczyć itd. Niech wspierają nieco bardziej niszowe sporty. Niech nie pompują kasy w sporty i tak popularne, które powinny zarabiać na siebie. I tyle.

 • calber

  Oceniono 3 razy 3

  Taaa... Niemcy mają pretensje, a dosłownie aż dwóch: Arthur Abele i Christina Schwanitz.

 • pepe_papa

  Oceniono 3 razy 3

  Kristina Schwantz

 • maras63

  Oceniono 5 razy 1

  No przecież od piłkarzy w Niemczech to jest Tusk!!

 • koenzymq10

  0

  Endźi wyemigrowała do Hiszpanii? Czy pojechała zbierać cukinie albo ogórki jak wielu bidoków, których Niemcy zubożyli swoją polityką gospodarczą, bo Endżi musi mieć kasiorkę na "inżynierów i lekarzy"?

 • qawsedrftg

  Oceniono 2 razy 0

  Zarzucają jej o wiele więcej, przede wszystkim celowe zalanie kraju nieograniczoną imigracją. Bez końca! W tym roku już oficjalnie zaledwie 100 tysięcy. W jakim kierunku to zmierza?

  Czytam komentarze w "die Welt" albo austriackim "der Standard", albo nawet w lewackim "der Zeit". Jeszcze dwa lata temu głównie narzekania na polską i węgierską ciemnotę. A teraz przeważa "Merkel, odejdź wreszcie"!

 • boliver

  Oceniono 2 razy 0

  Rudy ma taki sam problem,, tyskie i szmaciana

  A przeciez powody do radosci sa gdzie indziej,, daleko od tej zgnilizny,,

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX