Sport.pl

ME Lekkoatletyka 2018 - klasyfikacja medalowa. Polska ostatecznie na 2. miejscu, spadek w ostatniej konkurencji

Lekkoatletyczna reprezentacja Polski zajęła ostatecznie 2. miejsce w klasyfikacji medalowej mistrzostw Europy w Berlinie. Biało-czerwoni 1. lokatę stracili w ostatniej konkurencji.

Polacy od sobotniej sesji wieczornej byli liderami klasyfikacji medalowej, a pozycję tę stracili dopiero po ostatniej niedzielnej konkurencji, jaką był finał męskiej sztafety 4x100 metrów wygrany przez Brytyjczyków.

Polska zdobyła łącznie dwanaście medali, z czego siedem złotych, cztery srebrne i jeden brązowy. Na najwyższym stopniu podium stawali do tej pory Anita Włodarczyk (rzut młotem), Adam Kszczot (bieg na 800 m), Justyna Święty-Ersetić (bieg na 400 m), Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m), sztafeta pań 4x400 metrów, Michał Haratyk (pchnięcie kulą), Wojciech Nowicki (rzut młotem) oraz Paulina Guba (pchnięcie kulą).

Srebro natomiast wywalczyli Paweł Fajdek (rzut młotem), Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą), Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m) i Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m). Brąz przypadł Joannie Fiodorow (rzut młotem).

Klasyfikacja medalowa:

Klasyfikacja medalowa lekkoatletycznych ME w BerlinieKlasyfikacja medalowa lekkoatletycznych ME w Berlinie Sport.pl

Pełną klasyfikację zobaczyć można TUTAJ.

Więcej o:
Komentarze (204)
ME Lekkoatletyka 2018 - klasyfikacja medalowa. Polska ostatecznie na 2. miejscu, spadek w ostatniej konkurencji
Zaloguj się
 • sawicki.wroc

  Oceniono 45 razy 23

  Parę miesięcy temu pisałem że naprawdę chciałbym być dumny z tego kraju. Niestety za każdym razem wyjdzie przysłowiowy pan Pikuś i mam co najmniej mieszane uczucia. Powiem więcej - to jest po prostu chore. Właśnie teraz gdy polscy sportowcy osiągają takie wspaniałe sukcesy i z podziwem mówi o nich cała Europa pojawił się jak diabeł z pudełka pan poseł Tarczyński ze swoim obrzydliwym anty semickim bluzgiem na bogu ducha winną matkę redaktora Marcina Mellera. Śmiać się czy płakać? Ja napiszę z brutalną szczerością - przypomniały mi się słowa Jerzego Owsiaka że są takie dni gdy trzeba się wstydzić za ten kraj.
  Ja wiem to jest bardzo przykre.
  Ale niestety - właśnie teraz z powodu tego Pana o nazwisku Tarczyński trzeba znowu wstydzić się za ten kraj.
  No cóż a mogło już być tak pięknie nieprawdaż?

 • kuku666

  Oceniono 11 razy 11

  No to jutro Włodarczyk powinna zagwarantować zwycięstwo w tej klasyfikacji.

 • rumun106

  Oceniono 9 razy 9

  jest 6 złoto :)

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 54 razy 8

  Przyjemnie się patrzy kiedy w konkurencjach biegowych Polacy wyprzedzają na bieżni mocno opalonych Niemców, Francuzów i Brytyjczyków.

 • robsonrb

  Oceniono 21 razy 7

  Prawda jest taka że my wygraliśmy klasyfikację jako najbardziej europejscy europejczycy bez kolorowych w składzie, bo co widzieliśmy przez tydzień izraelskie z Kenii, niemal samych czarnych Turków i Szwajcar,ów, Austriaków z Tanzanii, holenderski z Erytrea, Włochów z Etiopii czy belgijski z Somalii o arabskich i czarnych Francuza he czy Wlk Brytanii nie wspomnę. A Polska najbardziej europejska drużyna!!!

 • radek_sziwa

  Oceniono 6 razy 6

  "Na najwyższym stopniu podium stawali do tej pory[...]Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m).
  Srebro natomiast wywalczyli[...]Sofia Ennaoui (bieg na 1500 m)"
  Wy czytacie co piszecie amatorzy?

 • europejczyk17

  Oceniono 6 razy 6

  Niemcy mają 20 medali (w lekkoatletyce), ale wg sport. pl : 6+7+7 = 17.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX