ME Lekkoatletyka 2018. Adam Kszczot mistrzem Europy w biegu na 800 metrów! Polski dominator

Adam Kszczot wygrał finałowy bieg na dystansie 800 metrów na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. To trzeci z rzędu złoty medal Kszczota na ME.

- To kawał mojego życia i historii lekkiej atletyki. Trzy mistrzostwa z rzędu. Jeszcze nie do końca mogę w to uwierzyć - powiedział zaraz po sobotnim biegu Kszczot w rozmowie z TVP.

Nasz dominator wygrał finałowy bieg z czasem 1:44.59, będącym jego najlepszym osiągniętym w tym sezonie. Srebro przypadło Szwedowi Andreasowi Kramerowi, a brąz Francuzowi Pierre'owi-Ambroise Bosse

Bardzo dobrze spisali się także pozostali Polacy, którzy wystartowali w finale. Michał Rozmys był czwarty i walkę o brązowy medal z Bosse przegrał o zaledwie dwie setne sekundy! O rozczarowaniu nie mogło być jednak mowy. - To mój nowy rekord życiowy. Jestem szczęśliwy, to wielki sukces - przyznał na antenie Telewizji Polskiej Rozmys. Tuż za nim linię mety jako piąty minął Mateusz Borkowski z czasem 1:45.42.

Kszczot startował w czternastu mistrzostwach świata i Europy, tak na stadionie, jak i w hali. Wywalczył łącznie dwanaście medali, w tym aż siedem złotych.

Polska na mistrzostwach Europy w Berlinie zdobyła za to osiem krążków - pięć złotych i trzy srebrne.