ME w lekkoatletyce. Marcin Lewandowski zdobywa srebrny medal! Kapitalny finisz Polaka [PODSUMOWANIE]

Marcin Lewandowski zdobył srebrny medal na mistrzostwach Europy w lekkoatletyce. Polski zawodnik świetnie zaprezentował się w biegu na 1500 metrów. Nasz zawodnik popisał się kapitalnym finiszem, który pozwolił na świętowanie medalu. W piątkowej rywalizacji biało-czerwoni zajęli jeszcze dwa czwarte miejsca.

Marcin Lewandowski zdobył kolejny medal dla Polski! Polak zajął drugie miejsce na swoim koronnym dystansie - 1500 metrów. - Przyjechałem z siódmym wynikiem w Europie, a wracam ze srebrnym medalem. Coś niesamowitego. - mówił na antenie TVP Marcin Lewandowski.

Lewandowski rozpoczął bieg bardzo spokojnie, być może nawet za spokojnie. Polak niemal do ostatniej chwili biegł na ostatnim miejscu i wydawało się, że nie będzie miał szans na dobry wynik. Na ostatniej prostej Lewandowski jednak popisał się kapitalnym długim finiszem, który dał mu srebrny medal.

ME Lekkoatletyka. Lekarz kadry dla Sport.pl: W poniedziałek Karol Hoffmann przejdzie zabieg. Czy wicemistrz Europy startował z kontuzją?

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Dramat Karola Hoffmana. Kontuzja 29-latka

ME Lekkoatletyka 2018. Burza pokonała Berlin. Organizatorzy odwołali dekoracje

Czykier  0,04 setne od podium.

Kapitalny wystep w finale biegu na 110 metrów przez płotki zaliczył Damian Czykier. 26-letni Polak długo prowadził, potem do głosu doszli jego rywale. Czykier cały czas utrzymywał jednak kontakt z czołówką i do samego końca walczył o medal. Niestety, do krążka brakło zaledwie 0,04 sekundy.

Złoto zdobył Pascal Martinot-Lagarde, który pokonał faworyta Siergieja Szubienkowa. Trzecie miejsce przypadło Hiszpanowi Orlando Ortedze, który minimalnie wyprzedził Polaka.

Zalewski też czwarty

Bardzo blisko medalu był także Karol Zalewski, który biegł w finale na 400 metrów. Polak od początku biegł bardzo aktywnie, ale na finiszu zabrakło mu zaledwie 0,15 sekundy do trzeciego miejsca.

Najlepszy okazał się Brytyjczyk Matthew Hudson-Smith. Podium uzupełniło dwóch braci Borlee z Belgii. Drugi był Kevin, a trzeci Jonathan.

Anna Sabat bez medalu

Zdecydowanie dalej od medalu była Anna Sabat. Polka ładnie ruszyła finiszem na ostatnich metrach, ale jej dobra końcówka wystarczyła jedynie na przesunięcie się z ostatniego na piąte miejsce. Zawodniczka była jednak zadowolona ze swojego startu.

- Bardzo się cieszę, że ukończyłam ten bieg na piątym miejscu, bo rywali też były mocne. Mam nadzieję, że w przyszłości dopnę swego i zdobędę ten medal - powiedziała na gorąco Anna Sabat, pytana przez reportera TVP.

Trzech Polaków w finale biegu na 800 metrów

Adam Kszczot, Michał Rozmys i Mateusz Borkowski zaliczyli awans do finału biegu na 800 metrów na mistrzostwach Europy w Berlinie.

Polscy biegacze zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. W pierwszym półfinale Mateusz Borkowski popisał się kapitalnym finiszem, zajął trzecie miejsce i z czasem 1.46,54. awansował do finału

W drugim półfinale działo się jeszcze więcej, bo biegli w nim Adam Kszczot i Michał Rozmys. Kszczot rozpoczął spokojnie, ale na 250 metrów przed metą ruszył i objął prowadzenie. Kapitalny finisz zaliczył jednak drugi Polak Michał Rozmys, który wyskoczył na drugie miejsce i awansował do finału. Kszczot uzyskał 1.46.11, a Michał Rozmys (1.46.17). Finał w sobotę o godz. 19.30.

Dwa metry dają dają złoto

W rywalizacji kobiet w skoku wzwyż najlepsza okazała się Marija Lasitskene, której zwycięstwo dał skok na 2.00 m, zawodniczka uzyskała ten wynik w drugiej próbie.
Druga  była Mirela Demireva (2.00 w trzecim skoku). Trzecie miejsce przypadło Marie Laurence Jungfleisch (1.96)

W siedmioboju złoto zdobyła Belgijka Nafissatou Thiam, drugie miejsce zajęła Johnson-Thompson, a trzecie Niemka Carolin Schafer.

Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron w finale rzutu młotem

Anita Włodarczyk, Joanna Fiodorow i Malwina Kopron wystąpią w niedzielnym finale konkursu rzutu młotem na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie.
Więcej

Robert Sobera, mistrz Europy w skoku o tyczce, odpadł w kwalifikacjach

Robert Sobera nie obroni wywalczonego przed dwoma laty mistrzostwa Europy w skoku o tyczce. Na ME w Berlinie Polak odpadł już w kwalifikacjach. Do finału awansowali natomiast Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. CZYTAJ WIĘCEJ