ME w lekkoatletyce. Trzech Polaków w finale biegu na 800 metrów!

FOT. KUBA ATYS

Adam Kszczot, Michał Rozmys i Mateusz Borkowski zaliczyli awans do finału biegu na 800 metrów na mistrzostwach Europy w Berlinie.

Polscy biegacze zaprezentowali się z naprawdę dobrej strony. W pierwszym półfinale Mateusz Borkowski popisał się kapitalnym finiszem, zajął trzecie miejsce i z czasem 1.46,54. awansował do finału

W drugim półfinale działo się jeszcze więcej, bo biegli w nim Adam Kszczot i Michał Rozmys. Kszczot rozpoczął spokojnie, ale na 250 metrów przed metą ruszył i objął prowadzenie. Kapitalny finisz zaliczył jednak drugi Polak Michał Rozmys, który wyskoczył na drugie miejsce i awansował do finału. Kszczot uzyskał 1.46.11, a Michał Rozmys (1.46.17)

Finał w sobotę o godz. 19.30.

ME Lekkoatletyka. Lekarz kadry dla Sport.pl: W poniedziałek Karol Hoffmann przejdzie zabieg. Czy wicemistrz Europy startował z kontuzją?

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Dramat Karola Hoffmana. Kontuzja 29-latka

ME Lekkoatletyka 2018. Burza pokonała Berlin. Organizatorzy odwołali dekoracje

Zobacz także
  • Igrzyska w Seulu w 1988 r. Ben Johnson urywa się grupie i biegnie po złoto oraz nowy rekord świata na 100 m. Trzy dni później zostanie pozbawiony jednego i drugiego po wykryciu w jego organizmie dopingu "Ściągnął Kanadzie gacie na oczach całego świata". Ben Johnson ośmieszył wszystkich dopingowych świętoszków z Zachodu
  • ULTRA. Dobiegniesz dalej niż myślisz "ULTRA. Dobiegniesz dalej niż myślisz" premiera książki już 3 października!
  • Kevin Mayer pobił rekord świata w dziesięcioboju
Komentarze (1)
ME w lekkoatletyce. Trzech Polaków w finale biegu na 800 metrów!
Zaloguj się
  • antropoid

    0

    No i git :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje