Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła w półfinale biegu na 200 m

Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła awansowały do półfinału biegu na 200 metrów. Pierwsza z nich uzyskała czas 23,20 s. Obydwie wystartują w piątkowej sesji wieczornej.

W eliminacjach składających się z trzech biegów (z każdego awans uzyskiwały trzy pierwsze zawodniczki, a całą stawkę uzupełniały trzy biegaczki z najlepszymi czasami) najwcześniej wystartowała Kiełbasińska. Polka w pierwszym biegu zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce. Awans wywalczyły także Laura Mueller (23,06) i Sindija Buksa (23,26).

Tuż po biegu Kiełbasińskiej, na bieżni zobaczyliśmy debiutującą w mistrzostwach Europy Kotwiłę. Druga z Polek na początku znajdowała się w środku stawki, ale w końcówce znacznie przyspieszyła, dzięki czemu uzyskała czas 23,62, dający jej trzecią pozycję.

Obydwie reprezentantki Polski wystartują w piątkowym półfinale, który odbędzie się o godz. 19:48. Finał został zaplanowany na sobotę.

>> Terminarz ME w Berlinie

>> Kadra Polski na ME w Berlinie

Czy rozpoznasz, jakie tablice rejestracyjne są przypisane do danego miasta?
1/20Do miasta dopasuj tablice rejestracyjne. Na początek: Lublin
Zobacz także
  • Igrzyska w Seulu w 1988 r. Ben Johnson urywa się grupie i biegnie po złoto oraz nowy rekord świata na 100 m. Trzy dni później zostanie pozbawiony jednego i drugiego po wykryciu w jego organizmie dopingu "Ściągnął Kanadzie gacie na oczach całego świata". Ben Johnson ośmieszył wszystkich dopingowych świętoszków z Zachodu
  • ULTRA. Dobiegniesz dalej niż myślisz "ULTRA. Dobiegniesz dalej niż myślisz" premiera książki już 3 października!
  • Kevin Mayer pobił rekord świata w dziesięcioboju
Skomentuj:
Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła w półfinale biegu na 200 m
Zaloguj się

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje