Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła w półfinale biegu na 200 m

Anna Kiełbasińska i Martyna Kotwiła awansowały do półfinału biegu na 200 metrów. Pierwsza z nich uzyskała czas 23,20 s. Obydwie wystartują w piątkowej sesji wieczornej.

W eliminacjach składających się z trzech biegów (z każdego awans uzyskiwały trzy pierwsze zawodniczki, a całą stawkę uzupełniały trzy biegaczki z najlepszymi czasami) najwcześniej wystartowała Kiełbasińska. Polka w pierwszym biegu zaprezentowała się bardzo dobrze i zajęła drugie miejsce. Awans wywalczyły także Laura Mueller (23,06) i Sindija Buksa (23,26).

Tuż po biegu Kiełbasińskiej, na bieżni zobaczyliśmy debiutującą w mistrzostwach Europy Kotwiłę. Druga z Polek na początku znajdowała się w środku stawki, ale w końcówce znacznie przyspieszyła, dzięki czemu uzyskała czas 23,62, dający jej trzecią pozycję.

Obydwie reprezentantki Polski wystartują w piątkowym półfinale, który odbędzie się o godz. 19:48. Finał został zaplanowany na sobotę.