Sport.pl

Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Dramat Karola Hoffmana. Kontuzja 29-latka

Wicemistrz Europy z Amsterdamu, Karol Hoffman, przed pierwszym skokiem kwalifikacyjnym w konkursie trójskoczków doznał kontuzji. Polak najprawdopodobniej doznał urazu ścięgna achillesa.

Hoffman kontuzji nabawił się podczas rozbiegu przed pierwszym skokiem kwalifikacyjnym. Polak przebiegł kilka metrów i po chwili upadł, łapiąc się za ścięgno achillesa, z którym już wcześniej miał problemy. Właśnie z ich powodu w Berlinie startował ze specjalnie przyklejonymi taśmami.

Karol Hoffman doznał kontuzji podczas lekkoatletycznych ME w BerlinieKarol Hoffman doznał kontuzji podczas lekkoatletycznych ME w Berlinie TVP Sport

Hoffman bardzo długo czekał na pomoc medyczną. Na początku kontuzjowaną nogę jako pierwsza opatrzyła arbiter prowadząca konkurencję. Błyskawicznie przyłożyła Polakowi lód, a później kilkukrotnie wzywała lekarzy.

Karol Hoffman doznał kontuzji podczas lekkoatletycznych ME w BerlinieKarol Hoffman doznał kontuzji podczas lekkoatletycznych ME w Berlinie TVP Sport

Na razie nie wiadomo jak poważna jest kontuzja reprezentanta Polski. Wiadomo jednak, że w dalszej rywalizacji nie wystąpi.

Więcej o:
Komentarze (14)
Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Dramat Karola Hoffmana. Kontuzja 29-latka
Zaloguj się
 • Piotrek P

  Oceniono 4 razy 2

  typowe polactwo w komentarzach... dlaczego na zagranicznych portalach ludzie cywilizowani są w stanie wykazać empatię i pozytywne uczucia, a u nas polaczki potrafią się tylko a) dojebać do pisowni b) wytknąć najmniejszy błąd autorowi artykułu lub c) powiedzieć "dobrze mu tak" ??

 • mercx

  Oceniono 4 razy 2

  "uwaga!!! KOSZMARna kontuzja!!",..., "Na razie nie wiadomo jak poważna jest kontuzja",...

 • Wolf

  Oceniono 5 razy 1

  Jeśli miał wcześniej problemy z Achillesem, to znając polskie realia od lat, był ostrzykiwany sterydami ( normalne procedury NFZ u niesportowców. Wychodowano martwicę tkanek i teraz zerwał , bo miało małą sprężystość i wytrzymałość dynamiczną. Niestety metody leczenia trzeba było rozpatrywać w dalszej perspektywie czasu a nie na „ tu i teraz”. Współczuję zawodnikowi bo był nieświadomy co mu przez lata robiono niby lecząc .

 • grot191

  Oceniono 2 razy 0

  "Hoffman bardzo długo czekał na pomoc medyczną."
  Podaj Pan ile minut.
  Brednie!

 • aerofan

  Oceniono 3 razy -1

  Super. Gość miał naderwanego Achillesa i pojechał skakać w ME. Sam jest sobie winien niestety. Achilles nie zrywa się ot tak sobie, z reguły wcześniej daje o sobie znać, co jak czytamy miało miejsce.

 • buk.humor.dziczyzna11

  Oceniono 3 razy -1

  wszystko przez tą stmę przeciwników

 • extrafresh

  Oceniono 2 razy -2

  Jak był chory, to po co jechał?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX