Sport.pl

ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda zakończy karierę w tym roku?

Ewa Swoboda tuż przed mistrzostwami Europy w Berlinie prezentowała naprawdę świetną formę. Niestety sport jest jaki jest i biegaczka ostatecznie nie awansowała do finału na 100 m. W jednym z wywiadów powiedziała, że myśli o zakończeniu kariery, a w sieci podzieliła się kolejną refleksją na ten temat.

Martyna Kotwiła: Chcę pokazać, że biała skóra nie przeszkadza w szybkim bieganiu

Mistrzostwa Europy Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda nie awansowała do finału 

ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda nie awansowała do finału. "Było za ciepło"

Ewa Swoboda podczas mistrzostw Europy w Berlinie nie awansowała do ścisłego finału. W biegu półfinałowym sprinterka miała czas 11,30 i uplasowała się z nim na piątym miejscu. Biegaczka poprawiła swój czas z biegu eliminacyjnego jedynie o 0,03 s, a nie 0,10-0,15, jak zapowiadała.

Jest troszeczkę za ciepło. To nie jest pogoda dla mnie. Liczyłyśmy z trenerką na coś więcej, ale trudno. Jestem młoda. Mam dużo czasu. Chciałam pobiec szybciej, ale jestem zadowolona, nie wiem jak moja trenerka. Fajnie było, ale się skończyło - tłumaczyła Swoboda w wywiadzie dla TVP Sport.

ME Lekkoatletyka 2018. Burza pokonała Berlin. Organizatorzy odwołali dekoracje

Ewa Swoboda zakończy karierę? 

Sprinterka w ostatnim czasie biegała naprawdę dobrze. Podczas mistrzostw Polski Ewa Swoboda wyrównała swój rekord życiowy 11,12 i tym samym została mistrzynią Polski. Nic więc nie wskazywało na to, że ta młoda biegaczka mogłaby zakończyć swoją karierę. 

W tym roku po pucharze świata w Londynie Ewa Swoboda w wywiadzie dla TVP Sport rozpłakała się i powiedziała:

Mam dosyć, nie mam już siły

ME Lekkoatletyka 2018. Iga Baumgart-Witan i Justyna Święty-Ersetic w finale biegu na 400 m. Dobek, Krukowski, Kołeczek i Zalewski bez medalu

Potem temat zakończenia jej kariery na chwilę ucichł, ale Ewa Swoboda znowu go poruszyła w poście na Instagramie. Choć ostatecznie nie zapowiedziała końca swojej kariery, to jej słowa mogą dać do myślenia.

"Słyszeliście? Czytaliście? Szkoda, że jedni mają zastój 5 lat, czy więcej ja po prostu odpuszczam i zajmuję się swoim życiem, też wam to polecam!:) Jeszcze tylko dwa starty i nie musicie mnie już więcej oglądać! Buziaki <3 - napisała.

Jej komentarz pojawił się w związku z artykułem, który został zamieszczony na Facebooku. 

Ewa Swoboda zakończy karierę?Ewa Swoboda zakończy karierę? www.instagram.com/litttlerunner

Czy jedna z najbardziej uzdolnionych polskich sprinterek rzeczywiście pożegna się z bieganiem? Czas pokaże. 

ME Lekkoatletyka 2018. Patryk Dobek: Dałem z siebie wszystko dla Polski. Warholm? Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę

Ewa Swoboda pobiegnie w sztafecie 4x100 m

Choć zawody indywidualne dla Ewy Swobody już się zakończyły to w niedziele wystartuje ona jeszcze w sztafecie 4x100 m. Początek kwalifikacji 12.08.2018 r. godz.19:30. Transmisja w TVP Sport i na stronie www.tvp.sport.pl 

ME Lekkoatletyka 2018. Terminarz Mistrzostw Europy w Berlinie

Klasyfikacja medalowa na mistrzostwach Europy w Berlinie

ME Lekkoatletyka 2018. Najliczniejsza ekipa Biało-Czerwonych w historii

Więcej o:
Komentarze (107)
ME Lekkoatletyka 2018. Ewa Swoboda zakończy karierę w tym roku?
Zaloguj się
 • el.pistolero

  Oceniono 26 razy 18

  Co jak co, ale potrafi robić szum wokół własnej osoby. Idealna do mediów jako celebrytka, tłukąca kasę na medialnym zainteresowaniu własną osobą. Patrz Rozenek, Majdan i wielu innych.

 • matts06

  Oceniono 23 razy 17

  Psychicznie ta dziewczyna jest strasznie niestabilna, więc można się spodziewać wszystkiego. Niestety, ale ewidentnie widać od dawna po wywiadach itp., że z głową u niej dość słabo i przydałby się psycholog sportowy. Szkoda, bo talent jakiś tam ma.

 • el.pistolero

  Oceniono 22 razy 14

  Idę o zakład, że jeszcze minimum kilka razy będzie kończyć karierę...

 • scierplaminoga

  Oceniono 13 razy 11

  psycholog, dieta, 2x cięższy trening, a nie biadolenie bo hejter napisał. 21 lat to jest ledwo początek bycia seniorem. Najlepsze wyniki sportowiec powinien osiągać w wieku 23-27 lat.

 • elasp

  Oceniono 17 razy 11

  Przypadek p. Swobody dobrze pokazuje, jaką "motywację" do ciężkiej pracy daje popularność. Ten sam mechanizm musial funkcjonować także w przypadku naszych piłkarzy. Rezultaty - takie same: wygrywa ktoś inny, o silniejszej, mniej podatnej psychice.

 • antymemo

  Oceniono 8 razy 8

  Wydaje mi się, jakby Ewa była po prostu niedojrzała emocjonalnie - zachowuje się jak 12-13latka, zmienne nastoje, kaprysy, fanaberie. Albo dojrzeje, albo powrót do piaskownicy.
  Sport to głównie ciężka, odpowiedzialna praca, nie ma nic za darmo ... szkoda jej, bo ma (miała ?) zadatki na niezłą sprinterkę. Może czas na zmianę otoczenia, zmianę trenerki, na współpracę z psychologiem sportowym ?

 • kocis2

  Oceniono 8 razy 8

  Justysia Żyła się opatrzyła - Playboy czeka na nowe kadry.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX