Sport.pl

ME Lekkoatletyka 2018. Patryk Dobek: Dałem z siebie wszystko dla Polski. Warholm? Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę

- Wiadomo, że chciałoby się więcej. Ale dałem z siebie wszystko dla Polski - mówi Patryk Dobek po zajęciu piątego miejsca w finale biegu na 400 m przez płotki na ME w Berlinie. Polak nie dowierza w uczciwość Karstena Warholma, mistrza świata sprzed roku, który teraz zdobył złoto ME. - Cały czas z tyłu głowy mi siedzi, że Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę - mówi

Na bieżni Dobek spisał się bardzo dobrze. Szkoda, że później niepotrzebnie powiedział kilka słów o Warholmie. Wypowiedź o domniemanej astmie Norwega jest szczególnie niefortunna, bo Polak pracuje z Walentynem Bondarenką, który przez wiele lat trenował słynną dopingowiczkę z Ukrainy, Żannę Pintusewicz-Block (zdobyła m.in. złote medale MŚ na 100 i 200 m).

Łukasz Jachimiak: Gratulować czy współczuć? Bo piąte miejsce jest dobre, wybiegałeś też swój najlepszy wynik w sezonie, ale medalu nie ma.

Patryk Dobek: Medalu nie ma, ale wydaje mi się, że nie ma też aż takiej porażki. Dałem z siebie wszystko dla Polski, dałem z siebie ile tylko można było. Zrobiłem lekki progres. Ale wiadomo, że chciałoby się więcej. Na to trzeba jeszcze poczekać, troszkę więcej popracować.

Na ostatnich metrach trochę podgoniłeś. Ale widziałeś, że medal ucieka?

- Na początku może nie zaspałem, ale ciężko mi się było rozpędzić na pierwszych dwóch-trzech płotkach. Później samo ruszyło i wiedziałem, że z końcówki mogę coś urwać. Ale rywale też się na niej dobrze czuli. W sumie 48,59 s to drugi wynik w mojej karierze. Nie jest źle.

Wróciłeś na dobry poziom po dwóch złych sezonach. To chyba najważniejsze?

- Tak, chciałem dobrym występem tutaj zabezpieczyć sobie kolejny rok spokojnych przygotowań. Wiadomo, że jak się zdobywa medal, to się ma lepsze warunki, ale finał jest również dla mnie satysfakcjonujący.

Mistrzem Europy został aktualny mistrz świata Karsten Warhlom. Norweg jest dla Ciebie inspiracją, bo biały, a tak biega?

- No może. Tylko że cały czas z tyłu głowy mi siedzi, że Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę.

Warholm choruje?

- Ja nie wiem. Generalnie mogę tylko domniemywać. Ciężkie to są słowa, co teraz powiedziałem. No ale...

Warholm łączy tu bieganie na 400 m przez płotki z bieganiem płaskich 400 m. Stąd Twoje podejrzenia?

- Ciężki kawałek chleba połączyć 400 m i 400 m przez płotki na światowym poziomie. A jeszcze wczoraj Norweg się rozgrzewał na stadionie trawiastym, nie wchodził nawet na stadion, nie robił żadnych przebieżek, wszystko robił na trawie. Nie wiem czy w ogóle zakładał kolce do tej rozgrzewki.

Więcej o:
Komentarze (134)
Patryk Dobek: Dałem z siebie wszystko dla Polski. Warholm? Norwegowie przeważnie są chorzy na astmę
Zaloguj się
 • lord_of_the_ducks

  Oceniono 20 razy 10

  Patryk, Justyna Kowalczyk kiedy wsadzała kij w mrowisko, mówiąc o astmę narciarek norweskich była już utytułowaną zawodniczką światowej klasy.

  Więcej godności życzę. Nie idź w ślady Jerzyka Janowicza, niegdyś 15 tenisisty w rankingu ATP, a obecnie petajacego się w trzeciej setce.

  Lepiej weź przykład z nieco zapomnianej dziś sławnej polskiej tenisistki Jadwigi Jędrzejowskiej, o której amerykańskie gazety napisały kiedyś „Musiała dopiero przyjechać mała Polka, żeby pokazać naszym tenisistkom, iż można przegrywać z uśmiechem”

 • konradpuchat

  Oceniono 24 razy 10

  Panie Dobek, byłeś dopiero 5 na mecie, to nawet gdyby Norwega zdyskwalifikowali to byłbyś 4. A na co chorują pozostali co Cię wyprzedzili? Coś muszą brać . Przecież byli szybsi od Ciebie, a to niemożliwe. Jak zwykle najlepiej rzucić insynuację. Polska Mistrzem Polski.

 • felicjan.dulski

  Oceniono 23 razy 9

  Tak na marginesie to twierdzę, że opinia o tym, że Norwegia ma czyste powietrze, bo nie posiada cieplnej energetyki to bzdurą.
  Popatrzcie ilu tam chorych na astmę i to w grupie potencjalnie najsilniejszych (sportowcy wyczynowi).
  A w takiej zadymionej Polsce wszyscy zdrowi.

 • optymistaa43

  Oceniono 12 razy 8

  Jest tak czy nie to jednak nasz wielokrotny medalista ,chodziarz Korzeniowski tez byl astmatykiem.

 • eiran

  Oceniono 6 razy 6

  Nic nie wiadomo o Warholma problemach z astmą, tak że Dobek plecie jak Piekarski na mękach. Jednoczesne bieganie 400 m i 400 m ppł. to nic nowego - sporo lat temu robił tak z sukcesami Niemiec Harald Schmid, skądinąd mąż Elżbiety, Edwin Moses zaliczał rewelacyjne wyniki w sztafecie 4x400m. Rekordy życiowe obu są znacznie lepsze niż Warholma.

 • dawnyprezes

  Oceniono 5 razy 5

  Patryk "Justyna" Dobek-Kowalczyk. I wszystko jasne !. Trzeba umieć przegrywać z Honorem !. Norweg dał dużo więcej, z siebie, dla Norwegii niż Ty dla Polski !. Dlatego wygrał.

 • malkontent58

  Oceniono 11 razy 5

  Patryk "DUPEK".....ty musisz już leczyć się tylko na nogi, bo na głowę jest u ciebie stanowczo za późno!!

 • pawelekok

  Oceniono 5 razy 5

  Tak w ogóle do Pana Dobka mam odczucia ambiwalentne. Już ten tekst przed biegiem o Rusku i Niemcu dawał duzo do myślenia. Tak nie zachowuje się sportowiec. Ja rozumiem, że on jest wielki talent, że ma mało lat, że moze być młody i głupi, ale nie aż tak głupi.

  Ktoś już go porównał do Janowicza. Na razie zapowiada się na wielki talent i wielką pomyłkę.

 • pawelekok

  Oceniono 5 razy 5

  Przegiął. Miał szansę walczyć o medal, tylko, gdyby się nie potknął na ostatnim płotu, ale i tak dwaj biegacze byliby poza jego zasięgiem. W ogóle cięzko wystartował i biegł jak z kotwicą u nogi, a teraz znajduje wytłumaczenie zatsępcze. Inni nasi lekkoatleci którym nie poszło zachowali więcej honoru, nawet jeśli płakały.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX