Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu!

W czwartek żaden reprezentant Polski nie wywalczył medalu na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie. Mimo to w klasyfikacji medalowej Biało-czerwoni wciąż zajmują pierwsze miejsce. Tuż za nami plasują się Niemcy i Wielka Brytania.

We wtorek na lekkoatletycznych mistrzostwach Europy w Berlinie prawdziwą dominację pokazali nasi młociarze i kulomioci. Najpierw złoty medal wywalczył Wojciech Nowicki, a srebrny Paweł Fajdek (młot), a następnie dwa pierwsze miejsca zajęli Michał Haratyk i Konrad Bukowiecki (kula). W środę pierwszy medal na wielkiej imprezie wywalczyła z kolei Paulina Guba, która niespodziewanie została mistrzynią Europy w pchnięciu kulą.

>>> Paulina Guba mistrzynią Europy! Piękny konkurs w Berlinie

Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu

W czwartek Biało-czerwoni nie zdobyli żadnego krążka, ale i tak nasza reprezentacja po trzech dniach rywalizacji prowadzi w klasyfikacji medalowej. Reprezentacja Polski zajmuje pierwsze miejsce i ma na koncie pięć medali (3 złote i 2 srebrne). Drugie miejsce zajmują Niemcy (2 złota, 4 srebra, 1 brąz), a podium uzupełnia Wielka Brytania (2 złota, 2 srebra, 1 brąz).

Tabela medalowa ME Berlin 2018Tabela medalowa ME Berlin 2018 european-athletics.org

Co ciekawe, ostatni finał dnia - bieg na 100 metrów przez płotki kobiet - zakończył się złotem dla Białorusinki, która wyprzedziła dwie Niemki. Gdyby któraś z tych Niemek wygrała, to nasi zachodni sąsiedzi prowadziliby w klasyfikacji medalowej. Ale jest inaczej!

Kolejne starty i medalowe szanse Polaków

W piątek czeka nas kolejny emocjonujący dzień zmagań. Do rywalizacji przystąpią m.in. Anita Włodarczyk, Adam Kszczot, Marcin Lewandowski, Piotr Lisek i sztafety 4x400 m.