Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Świetny występ Kszczota i Borkowskiego. Zabawska nie weszła do finału

Adam Kszczot, Michał Rozmys, Mateusz Borkowski i Artur Noga, to zawodnicy, którzy w czwartek pewnie awansowali do półfinałów swoich konkurencji. Pierwsza trójka bardzo dobrze zaprezentowała się w biegu na 800 m, a Noga w biegu na 110 m przez płotki. Do finału nie przeszła natomiast Daria Zabawska, która odpadła w konkurencji rzutu dyskiem.

Noga w półfinale biegu na 110 m przez płotki

Artur Noga zajął piąte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 110 m przez płotki, dzięki czemu awansował do półfinału lekkoatletycznych ME w Berlinie. - Mam nadzieję, że podobnie będzie w kolejnych biegach - przyznał reprezentant Polski w rozmowie z telewizją "TVP Sport". Polak uzyskał czas 13,71.

Wyniki biegu eliminacyjnego na 110 m przez płotkiWyniki biegu eliminacyjnego na 110 m przez płotki europeanchampionships.com

Świetne wyniki na 800 m

Mateusz Borkowski, Michał Rozmys i Adam Kszczot pewnie awansowali do półfinału biegu na 800 m. Zarówno Borkowski, jak i Kszczot wygrali swoje biegi eliminacyjne. Pierwszy uzyskał czas 1:46.41, a drugi 1:46.31. Polacy zajęli pierwsze dwie lokaty w stawce, za nimi uplasował się Amel Tuka z Bośni i Hercegowiny. Rozmys, który również wystąpi w kolejnym etapie ME, pobiegł na 1:48.01.

Adam Kszczot wygrał bieg eliminacyjny na 800 mAdam Kszczot wygrał bieg eliminacyjny na 800 m Twitter/NaSportowotv

Zabawska poza finałem

Zdecydowanie gorzej, niż wymienionym biegaczom, poszło Darii Zabawskiej, która nie zdołała zakwalifikować się do finału rzutu dyskiem. Polka poszła w ślady Piotra Małachowskiego i Roberta Urbanka, i nie awansowała do zmagań medalowych. Minimum, które dawało awans do finału, wynosiło 58,50 m. Polka zaczęła jednak słabo, od 52,26. Później było jeszcze gorzej, bo poniżej 50 m. W trzeciej próbie Zabawska rzucila na 53,94, ale taka próba również nie dała jej awansu. Najlepiej rzucała główna faworytka do złotego medalu, Chorwatka Sandra Perković (64,54 m).

Sesja wieczorna lekkoatletycznych mistrzostw Europy w czwartek:

19:15 - siedmiobój (pchnięcie kulą), kobiety

19:20 - skok o tyczce, finał, kobiety

19:25 - 100 m przez płotki, półfinały, kobiety (Klaudia Siciarz - 2. bieg, Karolina Kołeczek - 3. bieg)

19:30 - skok wzwyż, kwalifikacje, mężczyźni (Sylwester Bednarek - grupa A, Maciej Grynienko - grupa B)

19:50 - 400 m, półfinały, kobiety (Iga Baumgart-Witan, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic)

20:15 - 400 m przez płotki, finał, mężczyźni (Patryk Dobek)

20:22 - rzut oszczepem, finał, mężczyźni (Marcin Krukowski, Cyprian Mrzygłód)

20:30 - siedmiobój (200 m), kobiety

21:05 - 200 m, finał, mężczyźni

21:20 - 3000 m z przeszkodami, finał, mężczyźni (Krystian Zalewski)

21:50 - 100 m przez płotki, finał, kobiety (ew. Karolina Kołeczek, Klaudia Siciarz)