Mistrzostwa Europy w lekkoatletyce Berlin 2018. Klasyfikacja medalowa

Paulina Guba została mistrzynią Europy! Polka wyprzedziła Christinę Schwanitz w ostatniej kolejce konkursu pchnięcia kulą. Wielka faworytka z Niemiec pokonana! Polska ma już trzy złote medale w Berlinie i zachowa pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej.

Paulina Guba została mistrzynią Europy w pchnięciu kulą kobiet. Polka zwyciężyła w Berlinie z wynikiem 19.33. Srebro wywalczyła Christina Schwanitz (19.19) z Niemiec, a brąz Aliona Dubitskaja (18,81) z Białorusi. Czwarte miejsce zajęła Klaudia Kardasz, która ukończyła rywalizację z wynikiem 18.48.

To oznacza, że reprezentacja Polski zdobyła już pięć medali na mistrzostwach Europy w Berlinie. Trzy złote i dwa srebrne. Złoto zdobyli: Wojciech Nowicki, Michał Haratyk i Paulina Guba, a srebro: Paweł Fajdek i Konrad Bukowiecki.