Sport.pl

ME Lekkoatletyka 2018. Marcelina Witek nie pojedzie na mistrzostwa Europy. Zarząd nie pozwala mimo kapitalnego wyniku

Decyzją zarządu Polskiego Związku Lekkiej Atletyki oszczepniczka Marcelina Witek nie pojedzie na mistrzostwa Europy w Berlinie. Otoczenie zawodniczki oraz byli sportowcy krytykują decyzję PZLA.

Witek na początku sezonu osiągnęła wynik 66,53 metra, co jest drugą najlepszą odległością w historii kobiecego oszczepu w Polsce, a także drugą najlepszą w tym roku w Europie. Mimo to na ME w Berlinie nie wystąpi.

Bez formy przed ME?

Według PZLA zawodniczka nie prezentowała w ostatnich tygodniach wystarczająco wysokiej formy, by na imprezie wystartować. Witek dwa miesiące sezonu straciła z powodu kontuzji barku i choć faktycznie jej wyniki nie były potem równie imponujące, co na początku roku, bez trudu zdobyła mistrzostwo Polski.

Trener Witek i jednocześnie jej ojciec, Mirosław, argumentuje, że zawodniczka przekroczyła wymagane minimum o siedem metrów i na mistrzostwa powinna jechać. PZLA zwraca jednak uwagę na zapisy w regulaminie, według których minimum nie jest jedynym kryterium, który zawodnik chcący pojechać na imprezę do Berlina musi spełnić. - Uzyskanie wskaźników nie gwarantuje udziału w 24. Mistrzostwach Europy w Berlinie. Należy wykazać się wysoką formą sportową podczas 94. PZLA Mistrzostw Polski w Lublinie - taki zapis istnieje w dokumencie "Wskaźniki i zasady kwalifikacji: 24. Mistrzostwa Europy".

"Decydować powinni zawodnicy, nie PZLA"

Dyrektor sportowy PZLA Krzysztof Kęcki podkreślił, że „Marcelina nie pojedzie do Berlina, bo niedoleczona kontuzja obręczy barkowej przeszkadzała jej w osiągnięciu wysokiej dyspozycji w drugiej połowie okresu startowego” - czytamy w serwisie sport.onet.pl.

Kroki poczynione przez Związek skrytykował m.in. Paweł Czapiewski, brązowy medalista mistrzostw świata z Edmonton w biegu na 800 m.

Paweł CzapiewskiPaweł Czapiewski facebook.com

Decyzją zarządu Związku na mistrzostwach Europy, które odbędą się w dniach 6-12 sierpnia, Polski nie będzie reprezentowała w rzucie oszczepem żadna zawodniczka.

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazdy kontra wpadki komentatorów sportowych [PLAN GRY]

Więcej o:
Komentarze (137)
ME Lekkoatletyka 2018. Marcelina Witek nie pojedzie na mistrzostwa Europy. Zarząd nie pozwala mimo kapitalnego wyniku
Zaloguj się
 • kalise

  Oceniono 31 razy 27

  działacz pojedzie i to z rodziną i niech dobrze wypocznie na wakacjach w berlinie bo zasłużył ;-) wykreślając beznadziejną aktualną mistrzyni kraju z minimum ale po kontuzji . Ma babsko tupet ,że kwestionuje decyzje zarządu !! Na takie imprezy powinni jeździć wyłącznie zasłużeni komentatorzy i działacze a reszta miernot (czytaj -zawodników bez układów) powinna ich podziwiać w domu przed telewizorem ;-)

 • katarzynatlalka

  Oceniono 26 razy 20

  Zabrakło by miejsca i kasy na wyjazd jakiegoś miernego działacza!

 • kryweg

  Oceniono 19 razy 17

  Każdy sport traci przez kretynów - działaczy !!

 • trzynasty131313

  Oceniono 18 razy 14

  Leśne, piepzrone dziadi.

 • franek-janek

  Oceniono 15 razy 13

  Co za tumany, na tym polega piekno sportu ze nie przy stole sie wygrywa lub przegrywa a na boiku, na biezni itd. Chcialbym by te same kryteria dotyczyly dzialaczy ktorych sam mialem okazje oladac pijanych spiacych na trawnikach w czasie ich wycieczek poza Polske.

 • hrabia_onejski

  Oceniono 25 razy 13

  Dziewczyno! Do...laj z tego żałosnego kraju. Albo startuj jako niezrzeszona, albo jako Półka na uchodźstwie. Tu ciebie zniszczą.

 • zdziwiony6

  Oceniono 16 razy 12

  Okazuje się, że PZPN nie jest jedyną organizacją, którą trzeba rozpędzić na cztery wiatry. PZLA też trzeba pogonić. Ministerstwo Sportu też.

 • Bohatyr Z Wembleju

  Oceniono 13 razy 11

  Idac za tokiem myślenia PZLA, piłkarze nie powinni zagrać z Włochami i Portugalią w Lidze Narodów Fifa gdyż zarówno występ reprezentacji w MŚ jak i wstępy klubów w eliminacjach LM i LE pozwala sądzić iż forma polskich piłkarzy jest tak żenująca że oni na ulicę powinni się wstydzić wyjść a co dopiero reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX