Sport.pl

Lekkoatletyka. Irena Szewińska upamiętniona przez PZLA. Od przyszłego roku memoriał imienia wybitnej sportsmenki

Od 2019 roku w dniu 29 czerwca (lub dniu najbliższym tej daty) będą co roku organizowane Memoriały im. Ireny Szewińskiej.

W piątek 29 czerwca po wieloletniej walce z rakiem, w wieku 72 lat zmarła wybitna polska biegaczka, 7-krotna medalistka olimpijska, a ostatnio członkini Polskiego Komitetu Olimpijskiego, Irena Szewińska.

Z całego świata sportu i nie tylko płyną kondolencje oraz wyrazy współczucia dla najbliższych po odejściu znakomitej polskiej sportsmenki.

Na informacje o śmierci Szewińskiej szybko zareagował prezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Henryk Olszewski. Zgodnie z jego decyzją od 2019 roku co roku w dniu 29 czerwca (bądź w okolicach tej daty) będzie odbywał się Memoriał im. Ireny Szewińskiej.

To kolejny memoriał, który będzie odbywał się ku pamięci wybitnego polskiego sportowca. Od 1954 roku na początku czerwca odbywa się Memoriał Janusza Kusocińskiego, natomiast od 2009 roku niemal rokrocznie organizowany jest Memoriał im. Kamili Skolimowskiej.

Więcej o:
Komentarze (7)
Lekkoatletyka. Irena Szewińska upamiętniona przez PZLA. Od przyszłego roku memoriał imienia wybitnej sportsmenki
Zaloguj się
 • d33mariusz

  Oceniono 4 razy 4

  Myślę że należałoby postawić pani Szewińskiej pomnik w jakimś dobrym miejscu, kojarzonym ze sportem. To był wybitny człowiek, wspaniała sportsmenka jakich niewiele się w Polsce rodzi. Może ktoś zorganizuje zbiórkę i będzie można wspomóc te inicjatywę.

 • domektomek

  Oceniono 3 razy 3

  Zdjęcie Pani Ireny powinno być pokazywane na pół strony , przed informacjami o Mistrzostwach Świata.
  Już nigdy nie będziemy mieć tak wybitnej lekkoatletki.

 • Janusz Szmelc

  Oceniono 3 razy 3

  Dziękuję Pani Ireno , za te wspaniałe chwile ,,które dzięki Pani były naszym udziałem ! Spoczywaj w pokoju .

 • kingsizemax

  0

  Pani Irena zdobyła 7 medali olimpijskich, tylko dla kogo? Pewien impotent umysłowy stwierdził, że wówczas Polski nie było.

 • stach_79

  Oceniono 2 razy 0

  Chcemy pomnik na Krakowskim Przedmieściu!!!!

 • erte2

  Oceniono 7 razy -1

  Łyżka dziegciu.
  Obejrzałem materiał o Szewińskiej w Teleekspresie. Wymieniono jej wszystkie sukcesy sportowe, pełnione funkcje, medale i odznaczenia. Podkreślono jej udział w honorowym komitecie wyborczym Lecha Kaczyńskiego w 2005. roku, a także wspomniano o orderze Orła Białego który otrzymała od Maliniaka.
  Ale (w kontekście owego orderu) - czy ktoś wie że pani Szewińska w latach 1982 - 1989 była prominentnym członkiem PRON-u, owej satelickiej do PZPR organizacji wspierającej stan wojenny, delegalizację Solidarności, i mającej na celu pacyfikację nastrojów i ich "skanalizowanie"?
  W związku z tym mam pytanie: Czy ktoś, kto czynnie wspierał zdławienie demokratycznych dążeń Polaków rzeczywiście zasłużył na order Orła Białego?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX