Lekkoatletyka. Adam Kszczot uzyskał minimum na mistrzostwa Europy w Berlinie

Adam Kszczot z czasem 1:46,70 zajął czwarte miejsce w biegu na 800 metrów podczas premierowego mityngu ósmego sezonu Diamentowej Ligi IAAF w Katarze. Co najważniejsze, Polak uzyskał minimum na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie.

Kszczot był jedynym naszym reprezentantem podczas mityngu w Dausze. Na starcie biegu na 800 metrów znalazło się kilku czołowych zawodników, m.in. brązowy medalista mistrzostw świata z Londynu, Kipyegon Bett.

Polski biegacz miał jeden główny cel - chciał osiągnąć minimum kwalifikacyjne PZLA na sierpniowe mistrzostwa Europy w Berlinie. Plan się powiódł - Kszczot uzyskał czas 1:46,70 (musiał przynajmniej 1:47.00) i zajął czwarte miejsce.

Całe podium zapełnili reprezentanci Kenii. Wygrał Emmanuel Korir (1:45.21), drugi był Ellijah Manangoi (1:45.60), a trzeci Nicholas Kipkoech (1:46.51).