HMŚ. Piotr Lisek z brązowym medalem!

Piotr Lisek zdobył brązowy medal w skoku o tyczce podczas halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w Birmingham!

Złoto zdobył Francuz Renaud Lavillenie po zaliczeniu wysokości 5.90. Tej wysokości nie pobili Amerykanin Sam Kendricks i Lisek, którzy zajęli pozostałe dwa miejsca na podium.

Lisek rozpoczął konkurs od zrzutki na 5.60, ale druga próba okazała się udana. Potem nieudanie atakował 5.80, ale zaliczył wysokość 5.85. Na koniec nie udało mu się przeskoczyć 5.90, choć był tego bardzo bliski w drugiej próbie.

Za to Lavillenie w ostatniej próbie - gdy miał już pewne złoto - postanowił zaatakować 6 metrów. I dwukrotnie zabrakło mu naprawdę niewiele, by zaliczyć również tę wysokość.

To piąty polski medal w Birmingham. Złoto zdobyli Adam Kszczot (bieg na 800 metrów) i męska sztafeta 4x400 metrów, a srebrne medale wywalczyli Marcin Lewandowski (bieg na 1500 metrów) i kobieca sztafeta 4x400 metrów.

Maciej Bartoszek o Termalice. "Co mógłbym zmienić? Tylko to, że nie podjąłbym się tej pracy ponownie". Dogrywka#3