Sport.pl

HMŚ. Adam Kszczot i Justyna Święty-Ersetic w finałach swoich konkurencji. Pozostali Polacy poniżej oczekiwań

Adam Kszczot pewnie awansował do finału biegu na 800 metrów podczas halowych mistrzostw świata w lekkoatletyce. Podobnym osiągnięciem może się pochwalić Justyna Święty-Ersetic, która wygrała swój bieg półfinałowy na 400 m. Pozostali reprezentanci Polski spisali się poniżej oczekiwań.

Murielle Ahoure zdobyła złoty medal biegu na 60 metrów. W finale nie było żadnej Polki, ponieważ w półfinałach odpadły Ewa Swoboda i Anna Kiełbasińska. Do półfinału biegu na 60 metrów przez płotki awansowała zaś Karolina Kołeczek. 

Najmniejszych problemów z awansem do finału biegu na 800 metrów nie miał Adam Kszczot. Polak przebiegł dystans czterech okrążeń w czasie 1:47.07.

Do finału biegu na 400 metrów awansowała także Justyna Święty-Ersetic. Polka dobiegła na metę jako druga z czasem 52.63, ale ostatecznie ukończyła na pierwszym miejscu, ponieważ zdyskwalifikowana została Jamajka Ann McPherson.

Jakub Krzewina i Rafał Omelko zajęli trzecie miejsca w swoich biegach na 400 metrów i nie zdołali wywalczyć awansu do finału.

Paulina Guba w swojej najlepszej próbie pchnęła kulę na odległość 18,54 m i zajęła piąte miejsce. Zwyciężyła Węgierka Anita Marton (19,62 m), przed Jamajką Danniel Thomas-Dodd (19,22 m) i Chinką Lijiao Gong (19.08 m).

Wielkich emocji dostarczyli skoczkowie w dal. Ostatecznie najlepszy okazał się młody Kubańczyk Juan Miguel Echevarria, który skoczył  8,46 m. Dwa centymetry bliżej wylądował Luvo Manyonga z RPA i to on zdobył srebro. Na najniższym stopniu podium stanął Amerykanin Marquis Dendy (8.42 m).

Martin Lewandowski w "Wilkowicz Sam na Sam": Z Anią Lewandowską rozmawiamy, nie mówię że zawalczy w KSW, ale... Tylko Robert, z tego co słyszałem, lekko się skrzywił

Więcej o:
Komentarze (2)
HMŚ. Adam Kszczot i Justyna Święty-Ersetic w finałach swoich konkurencji. Pozostali Polacy poniżej oczekiwań
Zaloguj się
 • cxubmsqq1

  Oceniono 3 razy 3

  Redaktorze Babol, panie Plawgo - 3 dni temu mowiliscie o 'medalowym worku Polakow'! Dwa z czterech dni zawodow minely a medalu zadnego nie ma, tak czy nie?

  I po cholere pompowac te balony? Przeciez to samo robily inne 'gazetowe eksperty' przed zimowymi IO. I co? I tez zadnego 'worka medali' nie bylo!!!

  Madry Polak po szkodzie? Nie, nadal jest przyglupem. Jak red Babol/Plawgo....

 • adcore

  Oceniono 3 razy 1

  jedno PB a reszta do doupy,w polowie dyscyplin brak naszych,na psy spadamy..
  a ta malowanka obiecywala pol roku temu ze schudnie,i co....tez gÖwno...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX