Sport.pl

HMŚ. Sylwester Bednarek piąty w finale skoku wzwyż

W czwartek na halowych mistrzostwach świata w lekkoatletyce zaprezentował się jeden Polak. Sylwester Bednarek skoczył 2,25 m i zajął piąte miejsce w finale skoku wzwyż. Triumfował Danił Łysenko, a wśród kobiet Maria Lasitskene. W biegu na 3000 m najszybsza była Genzebe Dibaba.

Sylwester Bednarek przyjechał do Birmingham ze sporymi nadziejami na medal, ponieważ notował w tym sezonie bardzo dobre rezultaty. Dość powiedzieć, że przed mistrzostwami mógł się pochwalić trzecim wynikiem na świecie (2,33 m), który uzyskał na mityngu w czeskim Trinecu, gdzie był drugi.

W czwartek problemy pojawiły się już na początku - Bednarek nie zaliczył pierwszej wysokości – 2,20 m. W kolejnej próbie (2,25 m) udało się za pierwszym podejściem, ale był to ostatni dobry skok polskiego zawodnika. Wysokość 2,29 m okazała się zbyt wielkim wyzwaniem i poprzeczka trzykrotnie spadła na ziemię.

Bednarek ukończył zawody na piątym miejscu. Wygrał Danił Łysenko (2,36), który dość niespodziewanie pokonał lidera światowych list, Mutaza Esse Barshima (2,33 m). Podium uzupełnił Mateusz Przybyłko (2,29 m).

Wzwyż skakały także kobiety – złoto zdobyła faworytka, Maria Lasitskene (2,01 m), srebro Vashti Cunningham (1,93 m), a brąz Alessia Trost (1,93 m). 

W finale biegu na 3000 metrów najszybsza była Genzebe Dibaba, która osiągnęła czas 8:45.05. Druga na metę dobiegła Sifan Hassan (8:45.68), a trzecia Laura Muir (8:45.78).

Piotr Lisek w "Wilkowicz Sam na Sam": Gdy byłem młodszy, mówiłem sobie: 5,80 - Lisu, tobie to starczy

Więcej o:
Komentarze (10)
HMŚ. Sylwester Bednarek piąty w finale skoku wzwyż
Zaloguj się
 • rafikman

  Oceniono 4 razy 4

  Oglądałem 10 minut i przełączyłem bo nie mogłem znieść że te przygłupy w pisowskiej TV nie są w stanie w 2018 roku zsynchronizować wizji z dźwiękiem.

 • iguassu

  Oceniono 3 razy 3

  Dlaczego o lekkiej atletyce nie rozpisujecie się tak, jak o piłce i skokach ?? Przecież to obecnie najważniejsza impreza sportowa na świecie ?!

 • table99

  Oceniono 4 razy 2

  przeciez pisaliscie ze bedzie medal???
  pomyliliscie sie???
  no nie wierze
  haha

 • boliver

  Oceniono 2 razy 2

  Oto pokrojony I podzielony zywy niedzwiedz,,

 • cxubmsqq1

  Oceniono 2 razy 2

  A gazetowi spece wczoraj pisali, iz medali Polakow bedzie mnostwo..... Zupelnie jak podczas zimowych IO....

 • hvidehus

  Oceniono 1 raz 1

  Dziwne że tak mało piszecie o tych mistrzostwach. Bardzo mało!! Dopiero pierwszy artykuł?

 • bilbord0

  0

  Niestety nadaje TVP. Mogłabym ścierpieć, ale komentarz jest wcześniej niż obraz. Wynik znam zanim się zdarzy. Wyłączyłam dźwięk. Poza tym mówienie o stylu przerzutowym w skoku w z wyż -przerzutowiec- wywołuje u mnie niechęć do komentatora. Jakaś nowo mowa albo slang.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX