MŚ Londyn 2017. Dramat Usaina Bolta! Doznał kontuzji podczas finału

TIM IRELAND/AP

Usain Bolt nie ukończył wyścigu! Podczas finału sztafety 4x100 metrów doznał kontuzji i nie dobiegł do mety. To był jego ostatni wyścig w karierze.

Walka o złoto wkraczała w decydującą fazę. Jamajczycy przed startem Bolta zajmowali trzecią lokatę. Ale to właśnie ośmiokrotny mistrz olimpijski i jedenastokrotny mistrz świata miał odrobić stratę i zapewnić rodakom złoty medal.

Zaczął tak jak zwykle, czyli świetnie. Jednak po przebiegnięciu zaledwie kilkunastu metrów nagle zaczął utykać i po chwili padł na bieżnię.

Niemal od razu miał łzy w oczach, bo już wiedział, że strata jest nie do odrobienia i że nabawił się poważnego urazu. Najprawdopodobniej zerwał, lub naderwał, mięsień dwugłowy [AKTUALIZACJA: Bolt opuszczał bieżnie o własnych siłach, spekuluje się, że złapał go tylko skurcz].

Chciał godnie pożegnać się z kibicami, bo już wcześniej ogłosił, że po mistrzostwach świata w Londynie zakończy karierę.

Kibice byli w szoku i mieli mieszane uczucia. Z jednej strony Bolt, wybitny sportowiec, przyżywał bardzo trudne chwile, a z drugiej strony to właśnie reprezentanci Wielkiej Brytanii w składzie Chijindu Ujah, Adam Gemili, Daniel Talbot, Nethaneel Mitchell-Blake wygrali finał sztafet 4x100 m. Drudzy byli Amerykanie, a trzeci Japończycy.

Mistrzostwa Świata w lekkoatletyce. Lićwinko z brązowym medalem w skoku wzwyż

Zobacz także
Komentarze (44)
MŚ Londyn 2017. Dramat Usaina Bolta! Doznał kontuzji podczas finału
Zaloguj się
 • wojtek_2000

  Oceniono 6 razy 6

  przemija postać tego świata, smutne... tak czy owak, Bolt był przez ostatnie kilkanaście lat niesamowity Ciekawe, czy ktoś będzie w stanie pobić jego WR na setkę...

 • puch-atek

  Oceniono 5 razy 3

  mam nadzieję że ta kontuzja sprawi że Bolt po prostu przesunie zakończenie swijej kariery na inne mistrzostwa. Hahahaha... Jak na złość wszystkim zawistnym patałachom!

 • aerofan

  Oceniono 2 razy 2

  Sprawa jest prosta, wiedział, że ich nie dodoni, więc wolał zasymulować kontuzję, niż w ostatnim biegu w karierze być trzeci...

 • airmaro

  Oceniono 4 razy 2

  Tak to jest jak Masoni naszprycują cię sterydami byś dla nich wygrywał, a później wychodzi to że jesteś tylko człowiekiem i łapiesz kontuje bo nikt nie jest super dobry ani niezniszczalny. Sport to tylko rozrywka by odwrócić uwage ludzkości od tego co nam robią.
  www.youtube.com/watch?v=UhX7Pd1ldfI&t=435s

 • jackie53

  Oceniono 4 razy 2

  Chciał zejść niepokonany... Przez myśl mi jednak przemknęło (przy całym szacunku i podziwie) czy to nie był przypadkiem finał spektakularnego show? Wiedział że przegra, był trzeci, nie odrobiłby straty... podobnie było na 100. Ja wiem że On zawsze robił "przedstawienia", ale to przed sztafetą trochę mnie wkurzyło. Szczególnie kiedy bieg się prawie rozpoczął a on wciąż stojąc na swojej zmianie (kiedy inni byli skupieni) "sprzedawał" swoją osobowość, wielkość, niezłomność...
  Zawsze Go podziwiałem, ale???

 • michall94

  Oceniono 8 razy 2

  "Niemal od razu miał łzy w oczach, bo już wiedział, że strata jest nie do odrobienia"
  Bystry facet

 • kocurxtr

  Oceniono 17 razy 1

  według mnie bardzo niesportowo zachowywał się Brytyjczyk - skacząc z radości tuż przy leżącym Bolcie
  zero empatii, współczucia, czy szacunku dla Mistrza...
  rozumiem radość ze zwycięstwa, ale dyby podszedł do Bolta zamiast przy nim podskakiwać - przeszedłby do historii

  a tak okazał się Największym Burakiem Bieżni który wygrał tylko dlatego, że Bol nabawoł się kontuzji
  tak to każdy potrafi wygrać...

 • poparzony

  Oceniono 2 razy 0

  Bóg jest niesprawiedliwy :(
  PIS-owi nawet na MŚ żre, jak nigdy dotąd che, che, che
  Dobra Zmiana

 • maks1956

  Oceniono 6 razy 0

  on jest bez formy widział ze nie wygra to udał ze go dopadły skurcze w nogach a po drugie zamiast się skupić na biegu to on pajacował i tak to się skończyło za parę lat dowiemy się ze to była symulacja ze niby skurcze go dopadły

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje