MŚ w Londynie. Pechowa pomyłka kenijskiej biegaczki w finale [WIDEO]

Beatrice Chepkoech

Beatrice Chepkoech (screen z IAAF)

W trakcie finałowego biegu na 3000 metrów z przeszkodami kobiet na lekkoatletycznych mistrzostwach świata w Londynie doszło do nietypowej sytuacji. Reprezentantka Kenii, Beatrice Chepkoech, pomyliła trasę i zamiast zbiec na tor z przeszkodą, pobiegła dalej po normalnej bieżni.

Pomyłka Chepkoech jest tym bardziej zadziwiająca, że zawodniczka uchodziła za jedną z faworytek wyścigu, a ponadto zakwalifikowała się do finału z najlepszym czasem. Jak widać, nawet najlepszym przytrafiają się pomyłki.

Chepkoech udało się dogonić czołówkę, ale ostatecznie zajęła pechowe, czwarte miejsce.

Finał zdecydowanie nie ułożył się po myśli faworyzowanych Kenijek. Spośród czterech z nich tylko Hyving Kiyeng Jepkemoi załapała się na podium, ale musiała zadowolić się „jedynie” brązowym medalem. Wielki triumf odniosły Amerykanki: mistrzynią świata została Emma Coburn, a srebro powędrowało do Courtney Frerichs.

Paweł Fajdek mistrzem świata w rzucie młotem, Nowicki z brązowym medalem!

Zobacz także
Komentarze (15)
MŚ w Londynie. Pechowa pomyłka kenijskiej biegaczki w finale [WIDEO]
Zaloguj się
 • jednorazowy_nick

  Oceniono 5 razy 3

  doping wchodzi na nowy wyzszy poziom

 • Jacek Zakrzewski

  Oceniono 8 razy 2

  Dziś już nie tylko czarnoskórzy z białymi ale i mężczyźni (jak Semenya z kilkoma kolegami) z kobietami startują. To ich powinno się wygwizdywać a nie Gatlina. Zmierzamy do tego, że będzie kiedyś np. olimpiada zwierząt gdzie też widzów będzie obowiązywało udawanie idioty który wierzy że nikogo nie wolno segregować i że ślimak i gepard mają w jednym wyścigu równe szanse.

 • virtus 28

  0

  mam wrażenie że oni wszyscy się podkładają pod Angoli..

 • marian_porucha

  Oceniono 2 razy 0

  Dramat sportsmenki, normalny świat jej współczuje, a w naszych komentarzach o głupocie Afrykanów, genetyce i polityce. Wszystkie, co do jednego. I to na w sumie tolerancyjnym portalu, strach pomyśleć co wypisują na ten temat użytkownicy forów prawicowych. Gdzieś ty się stoczył, narodzie.

 • polak019

  Oceniono 1 raz -1

  murzyńska analfabetka

 • ochujek

  Oceniono 3 razy -3

  Krysia w życiu nie pobiegłaby tym torem. Wie którą drogą podążać. I nie stosuje seksualnego dopingu. Tylko ekologiczny sałatkowy.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje