Lekkoatletyka. MŚ Londyn 2017. Polska bliska podium klasyfikacji medalowej!

Adam Kszczot i Piotr Lisek wywalczyli srebrne medale w swoich dyscyplinach! A to oznacza, że Polska zdobyła już cztery medale podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie.

We wtorek Kszczot wywalczył srebrny medal w biegu na 800 metrów, a Lisek w skoku o tyczce. W poniedziałek Anita Włodarczyk zdobyła złoto w rzucie młotem, a Malwina Kopron zgarnęła brąz w tej samej konkurencji. Reprezentanci Polski zdobyli łącznie cztery medale i są w czołówce rankingu.

Na prowadzeniu w klasyfikacji medalowej znajdują się Stany Zjednoczone. Amerykanie zdobyli już jedenaście medali, z czego trzy złote. Drudzy są Kenijczycy. Mają tyle samo złotych, ale mniej srebrnych i brązowych. Trzecia jest RPA.

MŚ w lekkoatletyce. Włodarczyk: "Gdzieś z tyłu głowy siedzi ten rekord świata"

Komentarze (21)
  • mamut_wlochaty

Oceniono 2 razy 2

Obstawiałem przed mistrzostwami, że skończymy je na 5. miejscu - za USA, Kenią, Etiopią i Jamajką (czyli najwyżej z Europy!). Na półmetku wygląda na to, że niewiele się pomyliłem - z tą tylko różnicą, że zamiast Jamajki wyprzedzi nas RPA (obstawiam, że Van Niekerk zdobędzie jeszcze złoto na 200m...). Chociaż, jeśli Etiopia nie wystrzeli za mocno, a Lićwinko zrobi niespodziankę - to, kto wie, może i pozostaniemy na 4. miejscu...?

• zebrzec

Oceniono 2 razy 0

jako że na lekkoatletykę przypada tyle skrajnych dyscyplin to połowa państw swiata punktuje i ma medale, więc roznica jednego-dwoch złotych robi diametralna różnicę... zaraz mozemy sie znalezc w drugiej dziesiatce..

• hotin

Wina Kaczyńskiego!

• student_zebrak

Oceniono 1 raz -1

Troche nie na temat - kilka dni temu zmarla australijska sprinterka Betty Cuthbert - 4 zlote medale. Przy tej okazji w tv pokazali finaly igrzysk w Melbourne i Tokyo. Zlote 100, 200, 400 i sztafeta. Tokyo - to byly czasy! 8 polskich medali w la...
    Ciekawe bylo - ile bialych, ile czarnych....

• distepfano

Oceniono 11 razy -3

Gdyby Donald Tusk był w reprezentacji Polski, to by Polska mogła zająć dobre miejsce w wyścigu polegającym na kradzieży jak największych pieniędzy z budżetu państwa.

• ko_menta_tors

Oceniono 4 razy -4

nie jest to jakaś oszałamiająca ilość... Pewnie na tym skończymy i "dobra zmiana" wymieni tych sportowców na lepszych

• giszta

Oceniono 12 razy -10

Z całym szacunkiem ale kogo to obchodzi? Poza biegami na krótkie dystanse nikt nie będzie w stanie wymienić czy skojarzyć nawet, złotych medalistów. A już medalistki rzutu młotem, to na pewno nie wzbudzają żadnego zainteresowania. To i tak krok do przodu, bo do tej pory to Polacy chełpili się wynikami w skokach narciarskich którymi interesują się na poważnie może z 3 - 4 kraje świata. Dramat, przeciętny Francuz nie wie kto to jest Lavillenie przeciętny Polak zna medalistów Igrzysk Olimpijskich na 20 lat wstecz. Po prostu gdzie ja żyję