Sport.pl

MŚ w Londynie - dzień 5. Szanse medalowe Kszczota, Liska i Wojciechowskiego [ROZKŁAD]

Anita Włodarczyk i Malwina Kopron zdobyły w poniedziałek pierwsze medale dla Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie. We wtorek mamy kolejne szanse - wystartują m.in. Adam Kszczot oraz tyczkarze - Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski.

Jako pierwszy podczas sesji wieczornej rozegra się konkurs rzutu oszczepem kobiet. Nie zobaczymy w nim niestety polskich reprezentantek, ponieważ Marcelina Witek odpadła w eliminacjach. Faworytkami do medalu są Czeszka Barbora Spotakova i Chorwatka Sara Kolak.

Szanse na podium ma dwóch polskich tyczkarzy: Piotr Lisek i Paweł Wojciechowski. Muszą jednak pokonać kilku bardzo groźnych rywali na czele z rekordzistą świata, Renaud Lavillenie’em, czy obrońcą tytułu – Shawnacy Barberem.

W półfinałach wystartują Joanna Linkiewicz (400 metrów przez płotki) oraz Klaudia Kardasz i Paulina Guba (pchnięcie kulą).

Dzień zakończy się finałami mężczyzn w biegach na kolejno: 3000, 800 i 400 metrów. W drugim z nich wystartuje Adam Kszczot, który zawalczy z Nijelem Amosem o najwyższy stopień podium.

W ostatnim biegu dnia, na 400 metrów, wystąpi reprezentant RPA, Wayde van Niekerk, który uchodzi za wielkiego faworyta do złota. Według ekspertów bardzo prawdopodobne jest, że 25-latek pobije rekord świata.

Plan sesji wieczornej, wtorek, 8 sierpnia:

20:20 - finał rzutu oszczepem kobiet

20:30 - 1. runda 200 m kobiet

20:35 - finał skoku o tyczce mężczyzn (Piotr Lisek, Paweł Wojciechowski)

21:35 - półfinały 400 m przez płotki kobiet (Joanna Linkiewicz)

21:40 - eliminacje pchnięcia kulą kobiet (Klaudia Kardasz, Paulina Guba)

22:10 - finał 3000 m z przeszkodami mężczyzn

22:35 - finał 800 m mężczyzn (Adam Kszczot)

22:50 - finał 400 mężczyzn

Komentarze (21)
MŚ w Londynie - dzień 5. Szanse medalowe Kszczota, Liska i Wojciechowskiego [ROZKŁAD]
Zaloguj się
 • allegropajew

  Oceniono 6 razy 4

  Po kilku dniach oglądania już wiadomo, że zamiast pokazywania skoków tyczkarzy będą się brandzlować brytyjkami startującymi w eliminacjach 200 m.

  Tak było dotychczas podczas kuli, dysku i młota. Brandzel, bieg, pięć powtórek i 5 minut wyświetlania list wyników.

  Gościula

 • bielanczyk

  Oceniono 1 raz 1

  Wczoraj pewnie miliony młociarek na świecie oglądały nasze medalistki :) My to się umiemy podniecać niszowymi sportami: a to chód sportowy, a to rzut kalosz.. wróć! młotem.
  Co innego bieganie, to jest konkurencja, którą uprawiają miliony, choćby amatorsko.

 • spectator_zm

  Oceniono 3 razy 1

  Lepiej na te medale się ni napinać. Idzie naszym na tych MŚ jak po grudzie, zdecydowana większość zalicza słabe występy, a do najlepszych swych osiągnięć zbliżają się tylko nieliczni.
  Nawet Anita Włodarczyk miała problemy. Jednak jej klasa sportowa i przewaga nad konkurentkami jest kosmiczna i mimo drobnej kontuzji wygrała złoto dość pewnie.
  Z formą trafiła Malwina Kopron, zdobyła medal z wynikiem niewiele słabszym od rekordu życiowego i za to należą jej się gratulacje.
  Dziś nie obstawiam żadnego medalu. Tyczkarze są bardzo chimeryczni, a Kszczot na igrzyskach udowodnił, że słabość może go dopaść jak sraczka - całkiem z nienacka.
  Reszta przepadnie w kwalifikacjach...

 • jkal

  0

  a to jakieś sukcesy dziś były?

 • adcore

  0

  Slyszalem ze Juncker grozil kszczotowi ze jesli wygra to Polske powazne sankcje czekaja,wczesniej rozzmawial z lewandowskim,tlumaczyl mu na czym brexit polega,kompromis oraz dobra wola.
  ..czasami trzeba sie poswiecic i pojsc na ustepstwa,tak tez zrobil Lewandowski,przepuscil brytyjczyka...
  ...poswiecil sie dla Unijnej jednosci..

 • kalowiec

  0

  wczoraj "na żywo" chyba tylko raz pokazali Panią Anitę, styl pokazywania konkurencji technicznych woła o pomstę do nieba, zamiast tego pokazują piątoligowe eliminacje w biegach

 • 23tryt

  Oceniono 2 razy 0

  Kszczot 5-ty, Wojciechowski też i brąz dla Liska ... tak realnie

 • torontto

  0

  A co się dzieje z naszą młodą oszczepniczką Marią Andrejczyk? Nie zakwalifikowała sie do MŚ?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX