Sport.pl

MŚ w Londynie. Sportowcy ofiarami wirusa. Faworyt musiał się wycofać

Lokalny Komitet Organizacyjny (LOC) lekkoatletycznych mistrzostw świata w Londynie potwierdził informację na temat wirusa, który zaatakował kilkunastu sportowców. Z powodu nieżytu jelit i żołądka musiał się wycofać m.in. faworyt biegu na 200 metrów, reprezentant Botswany, Isaac Makwala.

Wirus zaatakował kilkunastu uczestników zakwaterowanych w londyńskim Tower Hotel. Głównie są to Niemcy i Kanadyjczycy. Inspekcja przeprowadzona przez IAAF wykazała jednak, że winy nie ponosi hotel.

"Pojawiły się przypadki nieżytu żołądka i jelit wśród lekkoatletów zakwaterowanych w jednym z oficjalnych hoteli. Wszyscy, których te problemy dotknęły, mogą być pewni otrzymania wsparcia zarówno ze strony Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, jak i służb medycznych. Wraz z angielską służbą zdrowia robimy wszystko, by rozwiązać ten problem"- tak brzmi oficjalne oświadczenie LOC.

Jednym z poszkodowanych jest Isaac Makwala. W związku z nieobecnością Usaina Bolta Botswańczyk uchodził za faworyta do złota w biegu na 200 metrów, ale z powodu choroby zmuszony był opuścić kwalifikacje. Możliwe, że zrezygnuje też ze startu na 400 metrów.

Lekkoatleci są załamani. – Cały rok poświęciłem przygotowaniom na tę imprezę, a nie jestem w stanie wystartować. To wielkie rozczarowanie – powiedział Irlandczyk Thomas Barr, którego ominęła szansa na medal w konkurencji 400 metrów przez płotki.

MŚ w lekkoatletyce. Jóźwik: "Eliminacje to najtrudniejszy krok"

Komentarze (6)
MŚ w Londynie. Sportowcy ofiarami wirusa. Faworyt musiał się wycofać
Zaloguj się
 • cep_0

  0

  Coś dużo tzw "Mistszóf" zostaje w ostatniej chwili kontuzjowanych, lub zostały przez różne dolegliwości wyeliminowane ze startu.
  100-tkę wygrał eksDOPINGOWICZ.
  Wymyślono metodę dawkowania tzw "DOPÓW" w sposób nie wzbudzający podejrzeń, dopuszczono do startu BABY o męskiej ilości hormonów i PAN SEBASTIAN COE nie grzmi.
  Czy to przypadkiem nie tzw :DOPY"??????????????????????????????, czyli po prostu mistrzowie nie zdążyli się 'WYMYĆ"??????????????.
  Ale telewizja potrzebuje SHOW i nie boli jej NIECZYSTY sport., ona płaci i wymaga.

 • heliheli

  Oceniono 2 razy 0

  makwala sie wycofal bo jest na PEDach , prosze sie zainteresowac tym co sie dzieje na swiecie a nie pierniczyc o wirusach

 • as-zalogowany

  0

  Proszę przyjmować paracetamol. Następny.

 • Pawel Brzana

  0

  Wszyscy, których te problemy dotknęły, mogą być pewni otrzymania wsparcia zarówno ze strony Lokalnego Komitetu Organizacyjnego, jak i służb medycznych.... czyli Stoperan hehhehe

 • milorex10

  Oceniono 1 raz -1

  Niestety na dystansie 800 i 1500 metrów pań dopuszczono kilku babochłopów. Jest to obrzydliwe i hańbiące dla władz lekkoatletyki. Gdzie tu równość współzawodnictwa. Takie działania władz tej dyscypliny degradują lekkoatletykę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX