MŚ Londyn 2017. Adam Kszczot pokazał moc! Zwycięstwo w półfinale

Adam Kszczot wygrał swój półfinał w biegu na 800 metrów na mistrzostwach świata w Londynie. Polak wszedł do finału z czasem 1:46.24. Marcin Lewandowski i Michał Rozmys odpadli w półfinałach.

Adam Kszczot w świetnym stylu wygrał półfinałowy bieg na mistrzostwach świata w Londynie. Pierwsze okrążenie Polak przebiegł spokojnie, ale długim finiszem na drugim okrążeniu pokazał moc. Wyprzedził wszystkich rywali i wygrał z czasem 1:46.24.

- Spodziewałem się wysokiego tempa, ale nie aż tak - przyznał po swoim biegu Kszczot w rozmowie z dziennikarzem TVP Sport.

Niestety, w drugim i trzecim półfinale rywalizację zakończyli Marcin Lewandowski i Michał Rozmys. Lewandowski świetnie przyspieszył na ostatnich metrach, wyprzedził kilku rywali, ale w ostatniej chwili Polaka wyprzedził Kyle Langford. Lewandowski zajął trzecie miejsce, a czas 1:45.93 nie dał mu awansu do wielkiego finału. Zabrakło mu 0,1 sekundy. Michał Rozmys zajął 5. miejsce w biegu numer trzy.

Finał 800 metrów z udziałem Adama Kszczota we wtorek 08.08 o godz. 22.35.