Sport.pl

DME w lekkoatletyce. Czy Adam Kszczot został słusznie zdyskwalifikowany?

Jak zobaczyłem co Kszczot planuje zrobić - czyli wyprzedzać po wewnętrznej stronie, gdy ma 40 cm miejsca - to od razu miałem przeczucie, że skończy się to dla niego źle - tłumaczy Jarosław Żóławski, licencjonowany sędzia PZLA.

W niedzielę podczas drużynowych Mistrzostw Europy Adam Kszczot wygrał bieg na 800 metrów podczas, ale został zdyskwalifikowany przez sędziów. Arbitrzy uznali, że Polak złamał przepisy wyprzedzając po wewnętrznej.

W rozmowie z Wojciechem Staszewskim, trenerem lekkoatletyki oraz reporterem „Twojego Stylu” na facebookowym profilu „KS Staszewscy”, sędzia PZLA Jarosław Żóławski wyjaśnia, dlaczego Polak został zdyskwalifikowany. - Dzisiaj miałem zawody po południu na AWF, było kilku doświadczonych sędziów z biegówki i wszyscy by podjęli decyzję o dyskwalifikacji Adama. Bieg odbywał się po bieżni, a Adam ułatwił sobie sprawę i zbiegł z bieżni aby wyprzedzić m.in. Francuza. Jakby nie biegł po trawie, to musiałby zwolnić i obiegać wszystkich po 3, 4 torze i by nadrobił pewnie z 4-5 metrów. I raczej by nie wygrał - mówi.

Żóławski tłumaczy też, że światowa federacja niedawno jeszcze bardziej uściśliła przepisy dotyczące wyprzedzania innych zawodników po wewnętrznej linii bieżni. Jeśli zawodnik robi to dla poprawienia swojej pozycji i powoduje przy tym zagrożenie dla innych biegaczy czy kogoś potrącić, może zostać przez sędziów zdyskwalifikowany.

Łukasz Piszczek w "Wilkowicz Sam na Sam": "Pomyśleliśmy: ktoś rzucił kamieniem w szybę. Ale autobus aż się uniósł i już wiedzieliśmy, że to był wybuch"

Więcej o:
"/> Tak wygląda tabela "polskiej" grupy el. Euro 2020! Sensacja na koniec
 
 •  
 • "> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli! <div id= "/> Ależ emocje na Narodowym! Polska pokonała Słowenię! Pięć goli!
   
  Komentarze (40)
  DME w lekkoatletyce. Czy Adam Kszczot został słusznie zdyskwalifikowany?
  Zaloguj się
  • a.sz

   Oceniono 8 razy 4

   "W niedzielę podczas drużynowych Mistrzostw Europy Adam Kszczot wygrał bieg na 800 metrów podczas, ale został zdyskwalifikowany przez sędziów. Arbitrzy uznali, że Polak złamał przepisy wyprzedzając Polaka po wewnętrznej."
   Kto pisze takie bzdury? Ctrl-C Ctrl-V bez sprawdzania.
   Za co Wam płacą?
   Polak Polaka po wewnętrznej !!!! .To było ich dwóch ?

  • Marcin Sz

   Oceniono 5 razy 3

   A czy światowa federacja i doświadczeni sędziowie z biegówki z Panem Żóławskim na czele również popierają ustawianie na pierwszym torze i na łuku przeszkód w postaci sędziego i pudła na kółkach w biegu płaskim na 800 m ??.

  • grundol1

   Oceniono 5 razy 3

   Dyskwalifikacja Kszczota w 100% prawidłowa. Adam powinien uważać, bo to nie pierwszy raz.

  • mer-llink

   Oceniono 2 razy 2

   No oczewista oczewistość (to z Klasyka), ze naszych krzywdzom, bojom siem i nie uważajom.
   Bo to naszy!!!
   Najlepszy!!
   I w ogóle co nam byle żabojad będzie margał. A weź siem....
   My som z ziemi wolskiej do wolski i wogle patryjoci całom gembom.... Nie bendzie niemniec plół nam w twasz.....

  • allegropajew

   Oceniono 4 razy 2

   Żeby wygrać z Niemcami, poza normalnym zwycięstwem Kszczota (+12 do Niemiec) potrzeba by było jeszcze około 11-12 punktów obu zdyskwalifikowanych pań (8 by było za samo ukończenie), STARTU ANITY WŁODARCZYK, DRUGIEGO miejsca Liska i dla pewności LEPSZEGO CZASU 4*400, coby choć jedną z trzech kiepów z drugiego biegu wyprzedzić. A i tak od czasu wunderteamu nie byliśmy tak blisko naprawdę niewyobrażalnego sukcesu. O Ruskich koksiarzach nawet nie wspominam. Cieakwe czy się potwierdzą doniesienia z MŚ w Brazylii? Byłyby jaja -- gospodarz wykluczony z Mundialu!!!!!

   Gościula

  • plastikpiokio

   Oceniono 1 raz 1

   decyzja słuszna jak najbardziej ---biegi to nie bycze rodeo.

  • arius9

   Oceniono 1 raz 1

   O kurde, a mial byc spisek francusko-niemiecki... zdrada to malo powiedziane.

  • kewlys1963

   Oceniono 3 razy 1

   Co to byłby za lament, gdyby taka sytuacja zdarzyła się w finałowym biegu na IO..?
   Kszczot popełnił taktyczny błąd, a taki nie powinien mu się przytrafić...jest na tyle doświadczonym biegaczem i powinien umiejętnie blokować swój tor biegowy, a nie przepychać się z byle kim...
   Dyskwalifikacjami przegraliśmy z Niemcami 1 miejsce...plus słabe występy, choćby Liska, czy wynik sztafety 4x400 m pozwolił mimo zwycięstwa w teoretycznej silniejszej serii na zajęcie "tylko" 4 pozycji...

  • jasmil82

   Oceniono 1 raz 1

   Ciekawsza była sytuacja z Kołeczek, był minimalny falstart i została zdyskwalifikowana, ale Białorusinka Talay miała prawie identyczny czas startu, tylko minimalnie wolniejszy od Polki, też poniżej dopuszczalnej granicy i nie było żadnej dyskwalifikacji, jakby nikt nawet na to nie zwrócił uwagi.

  Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX