Sport.pl

Adam Kszczot zdyskwalifikowany! Sędziowie podjęli decyzję [WIDEO]

Adam Kszczot wygrał bieg na 800 metrów podczas drużynowych mistrzostw Europy w Lille, ale został zdyskwalifikowany przez sędziów.

Po pierwszym dniu mistrzostw Europy reprezentacja Polski zajmowała drugie miejsce, do prowadzących Niemców traciła 15,5 pkt. W swoich konkurencja triumfowali Sofia Ennaoui (bieg na 3000 m.) i Marcin Lewandowski (bieg na 1500 m.). Drugie lokaty zajęli: Malwina Kopron (rzut młotem), Rafał Omelko (bieg na 400 m.) oraz damska sztafeta 4 x 100 m. Trzecie miejsca wywalczyli zaś Patryk Dobek (bieg na 400 m.) i Konrad Bukowiecki (pchnięcie kulą).

W niedzielę big na 800 metrów wygrał Adam Kszczot, ale został zdyskwalifikowany przez sędziów. Zobaczcie sytuację, w której sędziowie zauważyli niedozwoloną walkę łokciami polskiego biegacza.

Więcej o:
Komentarze (26)
Adam Kszczot zdyskwalifikowany! Sędziowie podjęli decyzję [WIDEO]
Zaloguj się
 • katarkawawa

  Oceniono 3 razy 3

  Co to jest? Miał być Kszczot a jest jakaś obita gęba?

 • wikul

  Oceniono 3 razy 3

  Nie pierwszy raz Kszczot zachowuje się na bieżni jak idiota. Daje się zamknąć w tłoku i gdy trzeba finiszować to nie ma miejsca wyprzedzanie. Zamiast trzymać się na zewnątrz to pcha się pod krawężnik. Zgroza! Uwzględniając dyskwalifikacje i niepotrzebne straty można stwierdzić że była szansa na zwycięstwo. Drugiej może nie być gdy Rosja nie da się zdyskwlifikować.

 • cinek204

  Oceniono 7 razy 3

  Jak na moje oko to został wypchnięty przez typa, który zauważając że jest wyprzedzany zaczął dociskać Adama do krawężnika zmuszając go do zejścia na trawę. Z tego wynika, iż to on sprowokował tą walkę na łokcie i on powinien zostać zdyskwalifikowany. Na końcu nagrania widać walkę pomiędzy Adamem a wspomnianym typem. Dyskwalifikacja Adama oznacza, iż wygrał ten typu. WNIOSEK jest prosty: finał ustawiony ;d

 • invest_pl

  Oceniono 1 raz 1

  jak to się towarzystwo cieszy z dyskwalifikacji rodaka... przykre

 • dungala

  Oceniono 1 raz 1

  A tego czubka z Podhala kto wypuści ł?

 • rysiek61111

  Oceniono 1 raz 1

  d o dupy z takimi sędziami swoboda falstart dyskwalifikacja teraz ten walczył o lepszą pozycje dyskwalifikacja holender falstart i się wykłuciłz sędziami i morzebiec a gdzie polscy działacze na piwo poszli obciach

 • ela-007

  Oceniono 3 razy 1

  Zrobieni kroku w bok, potem przebiegnięcie dwóch kroków prosto i zrobienie znowu kroku w bok żeby powrócić na poprzedni tor to jest skrócenie dystansu? Czy ci komentatorzy chodzi do gimnazjum - czyli słusznie że się likwiduje, a jeżeli nie chodzili to oczywiście reforma do zalewu, znaczy zlewu.

 • sceptyk31

  Oceniono 5 razy 1

  Wina Kszczota była bezsporna, przecież w takim "szyku " jak na zdjęciu biegli prawie od początku, więc miał czas coś z tym zrobić wcześniej by go nie zablokowali.

 • spectator_zm

  Oceniono 9 razy 1

  Sytuacja jest jasna i klarowna. Kszczot został zdyskwalifikowany bardzo słusznie. Nie miał miejsca zmieścić się przy krawężniku, a zawodnik biegnący przed nim nie miał żadnego obowiązku go przepuścić i odsunąć się robiąc mu miejsce. Kszczot powinien zejść do zewnętrznej i dopiero próbować wyprzedzać. Wypadł z toru na własne życzenie, zachował się jak junior i słusznie został zdyskwalifikowany!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX