Sport.pl

Lekkoatletyka. Zwycięstwo Kszczota w Rzymie

Adam Kszczot z czasem 1.45,96 wygrał mityng Diamentowej Ligi w Rzymie. Piąte miejsce zajął drugi z Polaków, Marcin Lewandowski.

Bieg rozpoczął się w szybkim tempie, które niespodziewanie szybko spadło. Zawodnicy musieli kilkakrotnie zmieniać rytm, co po biegu przyznawał sam Kszczot. Polak zachował jednak koncentrację do końca i na ostatniej prostej przyspieszył zostawiając rywali z tyłu. Piąte miejsce zajął Marcin Lewandowski (1.46,51), który wciąż nie wypełnił minimum Polskiego Związku Lekkiej Atletyki (1.45,60) do startu na mistrzostwach świata w Londynie.

Kszczot uzyskał drugi wynik w tym sezonie (1.45,96). Szybciej biegał już na mityngu Diamentowej Ligi w Szanghaju (1.45,45).

Więcej o:
Komentarze (5)
Lekkoatletyka. Zwycięstwo Kszczota w Rzymie
Zaloguj się
 • Janusz Marek Nowak

  0

  Cóóóóóóż na tym portalu tylko p. nożna się liczy, a reszta jest tu bardzo skromnym dodatkiem. Niestety!!!!!

 • delron

  0

  Tak rzadko piszecie o "lekkiej", więc może podacie też, że Kamila Lićwinko była druga w skoku wzwyż, a Angelika Cichocka przebiegła 1500 m z "życiówką"?

 • Albert B

  0

  Gratulacje, tylko szkoda, że nie podano na jakim dystansie. Ja się trochę orientuję w tym sporcie więc akurat wiem, ale chyba nie będę zdradzał tajemnic sportlive.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX