Ikona Sportu 2018 - Michał Haratyk

Rok 2018 był najlepszy w karierze Michała Haratyka. 26-letni lekkoatleta pchnął w czerwcu kulę na odległość 22.08 metra, czym pobił rekord Polski. Jako pierwszy polski zawodnik w historii przekroczył tym samym granicę 22 metrów na stadionie.

Czytelnicy Sport.pl wybrali Ikonę Sportu 2018. W głosowaniu zakończonym 7 stycznia o godz. 12:00 oddano 159 675 głosów. W ubiegłym roku zwycięzcą został Robert Kubica, który wyprzedził Roberta Lewandowskiego i Łukasza Kubota. W plebiscycie oddaliście wówczas 72 tysiące głosów.

W lipcu na drużynowych zawodach lekkoatletycznych Athletics World Cup w Londynie Haratyk był najlepszy wśród kulomiotów, z wynikiem 21,95 metra.

Do Berlina na sierpniowe mistrzostwa Europy 26-latek jechał w roli faworyta do wywalczenia złotego medalu. Nie zawiódł – stanął na najwyższym stopniu podium. W finale osiągnął rezultat 21,72 metra. Tuż za nim uplasował się inny z naszych reprezentantów – Konrad Bukowiecki. Mimo sukcesów Haratyk pozostał bardzo skromny. Zapytany po zdobyciu złota w Berlinie, czy dzwonił do niego prezydent z gratulacjami, odpowiedział wówczas: „A gdzie? A kim ja jestem?”