Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu!

Zdjęcie numer 2 w galerii - Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu!

MATTHIAS SCHRADER/AP

Radość medalistów Mistrzostw Europy w pchnięciu kulą, srebrnego Konrada Bukowieckiego (z prawej) i złotego Michała Haratyka
 • Zdjęcie numer 1 w galerii Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu!
 • Zdjęcie numer 2 w galerii Lekkoatletyczne mistrzostwa Europy 2018. Klasyfikacja medalowa. Polska wciąż na prowadzeniu!
Komentarze (17)
Zaloguj się
 • sztucznypolak

  Oceniono 5 razy 5

  Dobrze by bylo, gdyby po dniu rywalizacji redakcja zamiescilaby aktualna tabele.

 • pawelekok

  Oceniono 3 razy 3

  Mamy więcej atutów niż Niemcy na pozostałą część mistrzostw. Anita Włodarczyk (gdyby ktokolwiek ją pokonał byłaby to supersensacja), 800-metrowcy (3 w finale w tym Kszczot), sztafeta 4 x 400 kobiet, bardzo mocna, nie zapominajmy o sztafecie 4 x 400 mężczyzn, skoczkowie o tyczce w tym Lisek w świetnej formie, Lewandowski na 1500 i jeszcze parę pozycji punktowo-medalowaych. Możemy zdobyć jeszcze nawet 6 złotych medali, co znaczy, że przynajmniej trzy z nich powinnismy zdobyć. Najbardziej bałbym się reprezentacji UK, ale oni już sporo swoich atutów wystrzelali. Podobnie jak Niemcy, zwłaszcza, że odebraliśmy im medale w kuli (zwłaszcza Guba musiała ich zaboleć - brawo Paulina:)). Pozostałe reprezentacje mają pojedyncze dyscypliny, w których są mocne, owszem Białoruś i Francja mogą podskoczyć, ale mają ich za mało w porównaniu z nami, niemcami czy UK. Mamy naprawdę ogromną szansę i na dzisiaj jesteśmy faworytami do wygrania klasyfikacji generalnej mistrzostw w lekkiej atletyce.

  Co ciekawe, w potencjalnych drużynowych mistrzostwach świata jesteśmy kandydatem by powalczyć o zwycięstwo z USA, mamy szerszą kadrę w sensie poszczególnych dyscyplin, w których się liczymy. USA ma wyjątkowo wąską jak na swoją historię. Owszem, niektóre tylko wygramy, ale mamy szereg takich, gdzi mistrzowie w innych dyscyplinach są wyjatkowo słabi, a my średni w górnej połówce.

 • Himbere Heinz

  0

  ranking oficjalny: zajujemy 10 miejsce

  European Championships
  RANK NATION Gold Medal Silver Medal Bronze Medal TOTAL
  1

  RUSSIA
  24 15 12 51
  2

  GREAT BRITAIN
  18 17 15 50
  3

  NETHERLANDS
  12 10 10 32
  4

  ITALY
  11 16 23 50
  5

  FRANCE
  10 9 7 26
  6

  GERMANY
  8 11 15 34
  7

  UKRAINE
  7 10 4 21
  8

  HUNGARY
  6 4 3 13
  9

  SWITZERLAND
  6 1 6 13
  10 👍

  POLAND
  5 4 5 14❗❗❗❗❗❗

 • maciekkoz

  0

  A to corkage:
  “Ostatni finał dnia - bieg na 100 metrów przez płotki kobiet - zakończył się złotem dla Białorusinki”

  A w tabeli Bialorus bez zlotego medalu. Jak tu wierzyć w wasze pozostałe wyliczenia.

 • eiran

  0

  Prawda jest taka, że Polska radzi sobie dobrze w rzutach (choć akurat klęska Małachowskiego trochę tui pogorszyła sytuację), oraz w konkurencjach, w których najlepsze są reprezentacje pozaeuropejskie (męskie biegi średnie, sztafety 4 x 400). Dwa lata temu Polska wygrała klasyfikację medalową na ME w Amsterdamie, po czym na IO zakończyła z jednym złotym medalem Włodarczyk,, blamażem Fajdka i odpadnięciem Kszczota w półfinale.

 • ja5569

  Oceniono 4 razy 0

  Watpie, zeby Polska wygrala klasyfikacje medalowa. Ale moze bedzie w pierwszej trojce.

 • Himbere Heinz

  Oceniono 2 razy -2

  Skąd została wzięta ta klasyfikacja???ale bzdura!!!! po pierwsze wczoraj Polska była na 10 miejscu....w tej klasyfikacji nie ma ujętej Rosji (które nota bene obecnie zajmuje 1 miejsce w klasyfikacji) Żenujące jest jak manipulowana jest opinia publiczna...jak za komuny! WSTYD!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX

Najnowsze informacje

Sport.pl