Londyn 2012. Sztafeta 4x100 straciła medale

Międzynarodowy Komitet Olimpijski poinformował w środę, że amerykańska sztafeta 4x100 m straci srebrne medale wywalczone podczas igrzysk w Londynie. Wszystko przez dopingową wpadkę Tysona Gaya.

MKOl poinformował o tym w liście komitet olimpijski z USA, prosząc o skompletowanie medali i zwrócenie ich.

"Tak jak oczekiwano po decyzji USADA w sprawie Tysona Gaya, MKOl poinformował dzisiaj, że sztafeta 4x100 m została zdyskwalifikowana za występ w Londynie - poinformował rzecznik komitetu USA Patrick Sandusky.

Gay został przyłapany na stosowaniu sterydów podczas mistrzostw kraju w 2013 roku, ale dyskwalifikacja anulowała wszystkie jego wyniki począwszy od 15 lipca 2012 roku, kiedy pierwszy raz zażył produkt zawierający zakazaną substancję. Gay stracił swój medal już wcześniej, a teraz oddać muszą je także jego koledzy: Trell Kimmons, Justin Gatlin, Ryan Bailey, Jeffery Demps i Darvis Patton. W finale zajęli drugie miejsce za Jamajką, poprawiając rekord kraju czasem 37.04 sekundy.

W wyniku dyskwalifikacji USA srebro przypadnie reprezentacji Trynidadu i Tobago, a brąz Francuzom.

Polskie lekkoatletki na HME wPradze: szybkie, zwinne i śliczne [ZDJĘCIA]

źródło: Okazje.info