Lekkoatletyka. Abramowicz umożliwi treningi Isinbajewej w Wołgogradzie

Roman Abramowicz (po prawej)

Roman Abramowicz (po prawej) (Fot. Tony Gentile REUTERS)

Rosyjski miliarder Roman Abramowicz, który jest właścicielem piłkarskiego klubu Chelsea Londyn, zapowiedział pomoc w odbudowie lekkoatletycznej hali w Wołgogradzie. O pomoc poprosiła go jedna z najlepszych lekkoatletek świata, tyczkarka Jelena Isinbajewa.
Jelena Isinbajewa spotkała Abramowicza w grudniu, gdy wspólnie byli członkami delegacji walczącej o prawo organizowania mistrzostw świata w piłce nożnej w 2018 roku. Wtedy poprosiła właściciela Chelsea o pomoc w odnowie hali w Wołgogradzie. Największymi problemami są niska temperatura na obiekcie i zły stan tartanu.

W marcu tyczkarka podjęła decyzję o zmianie trenera. Ponownie będzie współpracowała ze swoim pierwszym opiekunem - Jewgienijem Trofimowem. Wiąże się to także z powrotem do Rosji. Do tej pory zawodniczka trenowała we Włoszech.

Rzecznik Abramowicza John Mann potwierdził doniesienia. Rozmowy trwają, a właściciel Chelsea nakazał sporządzenie pełnego raportu obejmującego stan obiektu i ewentualne koszty jego renowacji.

W Wołgogradzie trenuje troje złotych medalistów olimpijskich. Oprócz Isinbajewej są nimi Tatiana Lebiediewa (skok w dal i trójskok) oraz Jelena Slesarenko (skok wzwyż).

5 medali Polaków na HME w Paryżu GALERIA»


Zobacz także
  • Lekkoatletyka. Rekord Pistoriusa, rosną szanse na igrzyska?
  • W 2014 roku wielka lekkoatletyka w Ergo Arenie?
  • Anna Rogowska skoczyła aż 4,75 m! Lekkoatletyka. Anna Rogowska. Żona i mąż na 4,85
Najczęściej czytane

Najnowsze informacje