Diamentowa Liga. Wysokie miejsca Polaków w Oslo

Żaneta Glanc zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem, Tomasz Majewski był trzeci w pchnięciu kulą, a Marcin Lewandowski w biegu na 800 metrów podczas mityngu Diamentowej Ligi w Oslo. Rewelacyjnie pobiegł na 100 metrów Asafa Powell, który dystans pokonał w 9,72 sekundy.

Glanc druga

Mistrzyni Polski Żaneta Glanc wynikiem 62,16 zajęła drugie miejsce w konkursie rzutu dyskiem. Wygrała Niemka Nadine Mueller - 63,93.

- Z drugiej lokaty jestem zadowolona, ale nie z rezultatu. Nastawiona byłam na odległość ponad 63 metry, a nawet myślałam o poprawieniu rekordu życiowego, który wynosi 63,96 - powiedziała Glanc .

Najlepszy wynik Majewskiego w sezonie

Mistrz olimpijski Tomasz Majewski uzyskał swój najlepszy w tym roku wynik 21,12, zajmując trzecie miejsce w konkursie pchnięcia kulą w mityngu Diamentowej Ligi - Bislett Games w Oslo. Wygrał Amerykanin Christian Cantwell - 21,31.

Lewandowski trzeci na 800 metrów

Marcin Lewandowski uzyskał w szybko poprowadzonym przez "zająca" (Sammy Tangui, Kenia) biegu swój najlepszy w tym sezonie rezultat 1.44,56 (27 maja w Ostrawie 1.45,04), natomiast Adam Kszczot (był piąty) miał w piątek niemalże identyczny czas - 1.45,75, jak w Ostrawie - 1.45,74. Zwyciężył Kenijczyk David Rudisha z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 1.42,04.

Dobry bieg Polek na 3000 m z przeszkodami

Wioletta Frankiewicz zajęła piąte miejsce, a Katarzyna Kowalska szóste w biegu na 3000 m z przeszkodami. Zwyciężyła Kenijka Milcach Chemos Cheiywa z najlepszym w tym roku wynikiem na świecie 9.12,66.

Frankiewicz uzyskała czas lepszy od minimum PZLA na lipcowe mistrzostwa Europy w Barcelonie - 9.25,77. Natomiast Kowalska potwierdziła w stolicy Norwegii niezłą już formę, rezultatem 9.31,16, a 23 maja w Szanghaju miała 9.30,79.

Powell 9,72

Asafa Powell zdecydowanie wygrał bieg na 100 metrów. Na mecie wyprzedził Richarda Thompsona, Churandy'ego Martina. Jamajczyk uzyskał świetny czas 9,72 sekundy, ale biegł przy sprzyjającym wietrze (+2,1 m/s).