Sport.pl

Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Karol Bielecki

- Świetnie, że go wybrano. On stracił zdrowie, grając dla reprezentacji, a i tak do niej wrócił. Zasłużył na wyróżnienie - mówił Tałant Dujszebajew w rozmowie ze Sport.pl tuż przed startem igrzysk olimpijskich w Rio. Wtedy Polski Komitet Olimpijski rolę chorążego reprezentacji powierzył Karolowi Bieleckiemu.
Ikona Sportu 2016 - Głosuj! [PLEBISCYT]


To był doskonały wybór. Nieważne, że chorąży znów nie zdobył medalu. - Klątwy są dla dzieci - mówił o rzekomej klątwie chorążego gladiator Bielecki i własnymi rękami wyrąbywał Polsce drogę do czwórki najlepszych drużyn igrzysk. Kadra Dujszebajewa była w Brazylii o krok od finału, półfinał z Danią przegrała po dogrywce, a w boju z Niemcami o brąz zabrakło jej sił. Bielecki płakał, a łzy takiego giganta zawsze wzruszają. Tytuł króla strzelców igrzysk go nie pocieszył.

Niedawno pożegnał się z reprezentacją i trudno sobie wyobrazić, że da się go zastąpić. Bo Karol to zawsze była nie tylko moc rzutu przełamującego ręce bramkarzy, ale też wielka moc mentalna. Przecież on w 2010 roku skończył karierę po tym jak w towarzyskim meczu z Chorwacją stracił oko. Wznowił ją szybko, gdy usłyszał, że może spróbować wrócić. I choć już zawsze będzie miał mniejsze pole widzenia, to gra fantastycznie.

W tym roku był wielki i na igrzyskach, i w Lidze Mistrzów, którą wygrał z Vive. Ponownie dotarł na szczyt. - Jestem dumny, że jestem trenerem takiego człowieka. Karol to przykład dla wszystkich sportowców - mówi Dujszebajew.

Ikona sportu czytelników Sport.pl 2016 - Głosuj!:
Karol Bielecki
9%
Koń Caccini
4%
Ciaciuch, Kobus, Springwald, Leszczyńska
0%
Fularczyk-Kozłowska, Madaj
1%
Joanna Jędrzejczyk
4%
Kajetan Kajetanowicz
4%
Robert Lewandowski
18%
Rafał Majka
4%
Piotr Małachowski
0%
Monika Michalik
0%
Mikołajczyk, Naja
0%
Oktawia Nowacka
3%
Michał Pazdan
8%
Agnieszka Radwańska
3%
Marta Walczykiewicz
0%
Anita Włodarczyk
39%
Maja Włoszczowska
3%
Wojciech Nowicki
0%
Więcej o:
Komentarze (7)
Ikona Sportu 2016 czytelników Sport.pl - Karol Bielecki
Zaloguj się
 • roll

  Oceniono 6 razy 6

  Karola odbudował Trener Biegler.W Vive przy Trenerze Wencie już było gorzej.Na takiego zawodnika poczekamy ze 100 lat.Brawo Karol.

 • alex.schmid

  Oceniono 5 razy 5

  Kiedy stracił oko wszyscy mówili, że już się nie podniesie. Że może i będzie gdzieś tam grał ale już nie na takim poziomie. Jednooki król strzelców IO - nic dodać nic ująć. Każdy zdaje chyba sobie sprawę z tego jak ciężko jest sportowcowi wznieść się na taki poziom. Spróbujcie sobie wyobrazić jak ciężko jest to zrobić po czymś takim co spotkało Karola ...
  Karol jesteś Wielki ...

 • zebrzec

  Oceniono 4 razy 4

  tak jest! Super wybor.. facet z totalnymi jajami i z głową na karku!

 • tableslaw

  Oceniono 2 razy 2

  Faktycznie Karol Bielecki jest jak cyborg nie do zdarcia.

 • 47jan

  Oceniono 2 razy 2

  Panie Karolu, jest Pan wspaniałym człowiekiem, szczypiornistą. Kocham piłkę ręczną, gdyż sam z powodzeniem ją uprawiałem. Życzę Panu wspaniałych występów i dużo zdrowia. powodzenia.

 • Michał Adamczyk

  0

  podziwiam pana karola i serdecznie pozdrawiam, gratulując wyróżnienia. ale proszę mi nie wciskać kitu, że robił to dla polski, bo robił to przede wszystkim dla siebie, kocha to i tyle.

 • kamcha84

  0

  Dla mnie Wielki sportowiec i Wspaniały człowiek... Dla mnie kadra bez niego to już nigdy nie będzie to samo... może by tak znowu wrócił?...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX