Sport.pl

Rzut oszczepem. Julius Yego rozbił samochód

Julius Yego, mistrz świata w rzucie oszczepem, uczestniczył w bardzo groźnie wyglądającym wypadku w Eldoret. Kenijczykowi nic się nie stało, jego nowiutki SUV nie nadaje się już jednak do użytku
Do wypadku doszło ok. godz. 22:00. W Toyocie Prado był tylko Yego.

Sportowiec został przewieziony do szpitala, gdzie zatrzymano go na noc na badania i obserwację. Personel nie komentował stanu poszkodowanego, ale Yego skomentował incydent na swoim profilu na Facebooku:

- Bóg żyje i jest wielki! Nic mi nie jest, moi ludzie! Nie wierzę, że żyję! Jestem w stabilnym stanie - napisał. Wrzucił też zdjęcie samochodu, którego przed fotoreporterami pilnowała wcześniej policja:- Nic mu nie jest, tylko lekarze kazali mu odpoczywać do rana - zapewnił mistrz świata na 1500 m, Asbel Kiprop, który pojawił się na miejscu wypadku jako jedna z pierwszych osób. Biegacz przeżył podobny wypadek dwa lata temu. Skasował wówczas BMW X6.

- Co za głupi tydzień - dodał mistrz olimpijski na 1500 m z Pekinu, odnosząc się do wypadku innego kolegi. - Dwa dni po tym, jak wypadek miał Andrew Rotich, to samo spotkało Juliusa Yegę. Boże, miej nas w opiece. Dziękujemy Bogu za to, że są bezpieczni - napisał na FB.

Yego został mistrzem świata w 2015 r. w Pekinie. Ostatniego dnia zmagań na igrzyskach w Rio doznał kontuzji, która przeszkodziła mu w wykonaniu finałowych rzutów, ale i tak wywalczył dla Kenii srebrny medal.

27-latek właśnie rozpoczynał przygotowania do nowego sezonu. W 2017 r. w Londynie odbędą się mistrzostwa świata, na których Yego będzie bronił swojego tytułu.

To jakieś żarty? Ich nie ma na liście nominowanych do Złotej Piłki
Więcej o:
Komentarze (11)
Rzut oszczepem. Julius Yego rozbił samochód
Zaloguj się
 • aria-pura

  Oceniono 4 razy 4

  Nic dziwnego, że rozbił samochód. Skoro z oszczepem w ręku uprawia skok o tyczce, to gazu od hamulca też pewnie nie odróżnia.

 • kzet69

  Oceniono 3 razy 3

  Rozumiem że Yego rzuca tyczką.... Czy cenisz dobre dziennikarstwo?

 • hrkukus

  Oceniono 3 razy 3

  Skacze powyżej 90m a jeździć nie umie. Powinien z oszczepem na antylopy polować!

 • fakue

  Oceniono 2 razy 2

  92 m w skoku o tyczce.To się musi mieć z pyszna S. Bubka.

 • horchess

  Oceniono 2 razy 2

  Nie no trzymajcie mnie - skok o tyczce? to co on rzucał? Tyczkę? Przecież on jest mistrzem świata ale w rzucie oszczepem.

 • ergosumek

  Oceniono 1 raz 1

  Julius Yego – kenijski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie oszczepem. Mistrz świata z 2015 z Pekinu oraz wicemistrz olimpijski z 2016 z Rio de Janeiro.(wikipedia)
  ++++++++++++++++++++++++++
  Z tą tyczką to zrobiliście celowo, czy z niechlujstwa?

 • evivaes73

  0

  zatrudnijcie może jakiegoś dziennikarza, bo czytelnicy nie powinni wytykać wam takich błędów. i zacznijcie czytać swoje artykuły przed i po publikacji wtedy takie bzdury nie trafią do druku i wstydu nie będzie. nie profesjonalne i żenujące

 • evivaes73

  0

  a kiedyś był taki zawód ''korektor'' zatrudnijcie błagam , albo choć średnio inteligentnego chłopka roztropka bo to jest żenada

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX