Lekkoatletyczne MŚ. Karolina Tymińska na 20. miejscu w siedmioboju

Karolina Tymińska, zawodnika SKLA Sopot, zajęła 20. miejsce w siedmioboju kobiet podczas odbywających się w Pekinie lekkoatletycznych mistrzostw świata. Udział w imprezie 30-letnia sportsmenka zakończyła, wygrywając bieg na 800 metrów (2:13.04), za co otrzymała 921 punktów.
Na początek zmagań w siedmioboju Tymińska wygrała bieg na 100 m przez płotki z czasem 13.52, za który otrzymała 1047 punktów. Następnie była 31. w skoku wzwyż (1,65 m). Niewiele lepiej spisała się w pchnięciu kulą, uzyskując odległość 13.79 m, co dało jej trzynastą lokatę. Na zakończenie pierwszego dnia zmagań Polka pobiegła na 200 m. W swoim wyścigu zajęła trzecie miejsce z czasem 24.15. Po czterech konkurencjach Tymińska miała w dorobku 3588 punktów i zajmowała 24. miejsce w klasyfikacji generalnej.

Niedzielną sesję zawodniczka SKLA Sopot otworzyła wynikiem 6,08 metra w skoku w dal (18. miejsce). Bardzo słabo poszło jej w rzucie oszczepem. Uzyskała jedynie 34.66 m i 565 punktów. Po tych konkurencjach Tymińska uzbierała 5027 punktów i była 23.

Swoją pozycję poprawiła, wygrywając bieg na 800 metrów. Linię mety minęła z czasem 2:13.04, za co otrzymała 921 punktów. Łącznie zebrała ich 5948, co dało 20. miejsce. Mistrzynią świata w siedmioboju została Brytyjka Jessica Ennis-Hill - 6669 pkt, wicemistrzostwo zdobyła Kanadyjka Brianne Theisen Eaton - 6554 pkt. Na najniższym stopniu podium stanęła Łotyszka, Laura Ikauniece-Admidiny - 6516 pkt.